[Prehľad trhu] Prečo Bitcoin stojí na mieste, zatiaľ čo altcoiny letia hore?

Kategorie: Novinky
bitcoin stratosphere mining

Každý, kto aspoň zbežne sleduje vývoj trhu si určite všimol, že za posledný týždeň Bitcoin prakticky stagnuje. Konsoliduje na hladine 6700 $ a pokusy o prekonanie rezistencie 6800 $ boli zatiaľ neúspešné. Na druhej strane, trh s altcoinmi už dávno nezaznamenal tak veľký boom. Ripple si za posledný týždeň pripísal 100%, Stellar takmer 40%, Cardano 30%, TRON 20% a Ethereum cca 12,5%. 

Môže vás zaujímať: Nečakajte, než kryptomeny začnú rásť, naučte sa obchodovať!

1h BTC/USD - Bitfinex

1h BTC/USD – Bitfinex

Krátkodobý uptrend Bitcoinu zatiaľ ani zďaleka neskončil, ale je nepríjemné sledovať toto zaváhanie. Nebezpečne sa totiž blíži ku dlhodobej klesajúcej trendline. Tá tvorí akýsi strop a zatiaľ každé priblíženie pre Bitcoin skončilo veľmi, veľmi zle. Naposledy sme sa prepadli o viac než 1000 $.

Ak bude Bitcoin aj naďalej konsolidovať pod 6800 $, veľmi jednoducho sa môže naplniť scenár naznačený v tomto grafe:

1D BTC/USD - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex

Altcoiny majú momentálne väčší potenciál rastu

Popravde, je úplne logické, že Bitcoin stagnuje a altcoiny doslova vybuchujú. Drvivá väčšina alternatívnych kryptomien bola neuveriteľne pod cenou. Zatiaľ čo priemerná cena Bitcoinu za posledné tri mesiace klesla o cca 9%, väčšina altov padla o polovicu. Z krátkodobého hľadiska teda mali/majú oveľa väčší potenciál rastu a ziskuchtiví obchodníci časť BTC vymenili za alty a vstúpili do pozícií s vyšším rizikom, ale aj vyšším potenciálnym ziskom.

Viac o súčasnom altcoinovom šialenstve: Ripple sa utrhol z reťaze! – Za 24 hodín zaznamenal 80% rast – Oplatí sa ešte nakupovať?

Ak ste jedným s týchto obchodníkov, veľmi silno vám odporúčam spraviť si poriadnu technickú analýzu každého coinu, ktorý vlastníte a nastaviť si stoploss pod najbližší silný support. V prípade, že Bitcoin dumpne o… povedzme 500 $, pôjdu alty tam, odkiaľ prišli a prídete o všetky zisky. Treba si uvedomiť, že ešte stále sme v downtrende a opatrnosti nikdy nie je dosť.

Pokiaľ sa vám nechce resp. neviete spraviť poriadnu analýzu, odporúčam použiť Trading11. Okrem grafov tam nájdete aj extenzívne popisy situácií, v ktorých sa jednotlivé coiny nachádzajú, čo vám nielen ušetrí čas a peniaze, ale dá vám to aj fundovaný pohľad na trh. Využiť môžete napr. členstvo Standard TEST, ktoré je lacné a vydrží vám 5 dní. Nemusíte tak kvôli jednej skúške platiť za celý mesiac prístupu na web.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.