[Prehľad trhu] Prečo Bitcoin stojí na mieste, zatiaľ čo altcoiny letia hore?

BITmarkets BITmarkets

Každý, kto aspoň zbežne sleduje vývoj trhu si určite všimol, že za posledný týždeň Bitcoin prakticky stagnuje. Konsoliduje na hladine 6700 $ a pokusy o prekonanie rezistencie 6800 $ boli zatiaľ neúspešné. Na druhej strane, trh s altcoinmi už dávno nezaznamenal tak veľký boom. Ripple si za posledný týždeň pripísal 100%, Stellar takmer 40%, Cardano 30%, TRON 20% a Ethereum cca 12,5%. 

Môže vás zaujímať: Nečakajte, než kryptomeny začnú rásť, naučte sa obchodovať!

1h BTC/USD - Bitfinex

1h BTC/USD – Bitfinex

Krátkodobý uptrend Bitcoinu zatiaľ ani zďaleka neskončil, ale je nepríjemné sledovať toto zaváhanie. Nebezpečne sa totiž blíži ku dlhodobej klesajúcej trendline. Tá tvorí akýsi strop a zatiaľ každé priblíženie pre Bitcoin skončilo veľmi, veľmi zle. Naposledy sme sa prepadli o viac než 1000 $.

Ak bude Bitcoin aj naďalej konsolidovať pod 6800 $, veľmi jednoducho sa môže naplniť scenár naznačený v tomto grafe:

1D BTC/USD - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex

Altcoiny majú momentálne väčší potenciál rastu

Popravde, je úplne logické, že Bitcoin stagnuje a altcoiny doslova vybuchujú. Drvivá väčšina alternatívnych kryptomien bola neuveriteľne pod cenou. Zatiaľ čo priemerná cena Bitcoinu za posledné tri mesiace klesla o cca 9%, väčšina altov padla o polovicu. Z krátkodobého hľadiska teda mali/majú oveľa väčší potenciál rastu a ziskuchtiví obchodníci časť BTC vymenili za alty a vstúpili do pozícií s vyšším rizikom, ale aj vyšším potenciálnym ziskom.

Viac o súčasnom altcoinovom šialenstve: Ripple sa utrhol z reťaze! – Za 24 hodín zaznamenal 80% rast – Oplatí sa ešte nakupovať?

Ak ste jedným s týchto obchodníkov, veľmi silno vám odporúčam spraviť si poriadnu technickú analýzu každého coinu, ktorý vlastníte a nastaviť si stoploss pod najbližší silný support. V prípade, že Bitcoin dumpne o… povedzme 500 $, pôjdu alty tam, odkiaľ prišli a prídete o všetky zisky. Treba si uvedomiť, že ešte stále sme v downtrende a opatrnosti nikdy nie je dosť.

Pokiaľ sa vám nechce resp. neviete spraviť poriadnu analýzu, odporúčam použiť Trading11. Okrem grafov tam nájdete aj extenzívne popisy situácií, v ktorých sa jednotlivé coiny nachádzajú, čo vám nielen ušetrí čas a peniaze, ale dá vám to aj fundovaný pohľad na trh. Využiť môžete napr. členstvo Standard TEST, ktoré je lacné a vydrží vám 5 dní. Nemusíte tak kvôli jednej skúške platiť za celý mesiac prístupu na web.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.