Americký dolár padne na dno
Americký dolár padne na dno. Zdroj: Shutterstock.com/FOTOGRIN

Populárny ekonóm a odporca kryptomien Peter Schiff uviedol, že americký dolár sa prepadne na absolútne dno a stane sa to už čoskoro. Aké má dôvody?

Americký dolár padne na dno

Podľa Schiffa je americká ekonomika v omnoho väčších problémoch, ako Spojené kráľovstvo. Ekonóm sa obáva, že nebude možné splatiť taký obrovský štátny dlh, ktorým disponuje najsilnejšia svetová ekonomika.

Dokážeme vôbec takýto dlh splatiť? Samozrejme, že nie. Je to nemožné. Čo sa teda stane? Nič. Jednoducho budeme v platobnej neschopnosti,“ uviedol Schiff.

Schiff sa o svoje názory podelil v podcaste When This Sucker’s Rally Ends, the Dollar Will Crash. Ekonóm očakáva skoré zrútenie amerického doláru. Problém vidí aj v prepojení Spojeného kráľovstva s USA.

Briti predávali libry za doláre. Iróniou je, že kupovali doláre aj napriek tomu, že majú Spojené štáty omnoho väčší problém s dlhom, ako oni,“ uviedol ekonóm.

Štátny dlh USA predstavuje 31 biliónov dolárov, čo je podľa Schiffa nemožné splatiť. Je absolútne nepochopiteľné, ako môžu ľudia nakupovať americké štátne pokladničné poukážky a udávajú, že ide o bezpečný prístav. „Američania sú na mizine. Nemajú žiadne úspory. Tento dlho nie je možné splatiť,“ dodal Schiff.

Na záver podcastu populárny ekonóm upozornil, že nádej zomiera posledná. Existujú dva scenáre, ktoré nastanú pri páde USA:

Existujú len dva spôsoby, ako zlyháme. Buď to bude čestný spôsob, alebo nečestný. Oba spôsoby však znamenajú katastrofu. Politici však nie sú natoľko čestní, aby ľuďom oznámili takéto správy. Sú zbabelí. Budú naďalej nafukovať dlh. Je to šialené, ak niekto verí, že sa FED-u podarí vrátiť infláciu späť na 2 %,“ dodal Schiff.

Prečítaj si tiež: Miliardár Jeff Bezos varuje pred recesiou, na toto sa majú ľudia pripraviť!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance