Pozitívna vec pre Bitcoin
Pozitívna vec pre Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Takoyaki Tech

Gigant podielových fondov Fidelity zvažuje obchodovanie s Bitcoinom na svojej maklérskej platforme. Ide o jednu z najpozitívnejších správ pre Bitcoin za posledné obdobie. Fidelity je americká nadnárodná spoločnosť, ktorá poskytuje finančné služby. Bola založená v roku 1946 a je jedným z najväčších správcov aktív na svete.

Fidelity prevádzkuje maklérsku firmu, spravuje veľkú skupinu podielových fondov, poskytuje investičné poradenstvo, dôchodkové služby, indexové fondy, správu majetku, úschovu aktív a mnoho ďalšieho. Taktiež disponuje 34 miliónmi maklérskych účtov.

Pobočka spoločnosti Fidelity
Pobočka spoločnosti Fidelity. Zdroj: Shutterstock.com/ThomasAFink

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Sú kryptomeny nástrojom bohatých, ako vás pripraviť o peniaze?

Bitcoin čaká svetlá budúcnosť

Prijatie Bitcoinu spoločnosťou Fidelity by predstavovalo opäť veľký krok pre adopciu najväčšej kryptomeny na svete. Ak by sa napokon tento plán stal skutočnosťou, išlo by o jednu z najpozitívnejších správ pre Bitcoin.

Fidelity už pred rokmi reagovala na rýchlo rozvíjajúci sa trh kryptomien. V roku 2015 spustila projekt ťažby. Neskôr sa spoločnosť zamerala na podnikanie v oblasti úschovy kryptomien, čím sa stala významným konkurentom na trhu. V auguste 2020 Fidelity spustila bitcoinový fond pre bohatých investorov. V marci 2021 dokonca podala žiadosť o spotový bitcoinový fond obchodovaný na burze (ETF). Táto žiadosť bola zamietnutá Komisiou pre cenné papiere a burzu. Napokon sa jej podarilo spustiť bitcoinové ETF v Kanade. V súčasnosti gigant plánuje zaradiť Bitcoin do svojich úspor.

Fidelity má ku kryptomenám blízko, čo môže potvrdiť ich aktivita za posledné roky. Pre Bitcoin by to mohlo znamenať pravdepodobnosť rastu v strednodobom horizonte. Tento krok by zrejme prilákal nových investorov a dostupnosť Bitcoinu by bola opäť jednoduchšia.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin vs. inštitucionálni investori – dokážu jeden bez druhého prežiť? (Komentár)

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance