Aktuálne: Bitcoin od rána opäť rastie!
Aktuálne: Bitcoin od rána opäť rastie! Zdroj: shutterstock.com/ImageFlow

Najväčšia kryptomena Bitcoin narástla od rána o 10 %. Z hodnoty 19 300 dolárov vyletela cena v čase písania článku na 21 200 dolárov. Spolu s Bitcoinom narástli aj ďalšie altcoiny. Ethereum si pripísalo 7 %, Solana 7 %, Cardano 5 %. Niektoré altcoiny rastú výraznejšie ako zvyšok trhu. Príkladom je Cosmos (23 %), Apecoin (18 %) či token LUNA, ktorý vyletel až o astronomických 177 %!

Rast kryptomien koreluje s rastom na akciových trhoch. Najväčší index S&P 500 (SPX) narástol o 1,56 %. Napriek zeleným číslam by mali investori pamätať, že súčasný rast ako akcií, tak aj kryptomien, nie je podporený reálnymi fundamentami. Analytik agentúry Reuters Saqib Iqbal Ahmed varuje, že technické indikátory akciového trhu „sa zmenili k horšiemu, čo vyvoláva obavy, že referenčný index sa môže vrátiť na svoje minimum z polovice júna.“

Graf: SPX v klesajúcom trende
Graf: SPX v klesajúcom trende. Zdroj: Tradingview

O vysokej pravdepodobnosti ďalšieho poklesu najväčšieho indexu sa zmienili už viacerí analytici, ktorí upozorňujú, že index stále neklesol tak výrazne, ako v minulosti, a to pri oveľa lepších makro ekonomických podmienkach, ako sú v súčasnosti. Na grafe vyššie môžete vidieť, že SPX sa nachádza v klesajúcom trende a neprerazil žiadnu významnú rezistenciu. Rovnako je to aj v prípade Bitcoinu. Globálne trhy majú pred sebou zasadnutie FED-u koncom septembra, ktoré je veľkou hrozbou pre ďalší vývoj.

V každom prípade, investori by mali byť opatrní a nenechať sa oklamať súčasným rastom na grafoch.

Čítaj ďalej: Udalosť týždňa: Európska centrálna banka zvýšila sadzby o historickú úroveň

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance