Bitcoin a trhy sa prepadli
Bitcoin a trhy sa prepadli. Zdroj: shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Trh s kryptomenami na čele s Bitcoinom je opäť v červených číslach. Spolu s kryptomenami klesajú aj akcie, index a zlato. Dôvodom sú negatívne správy z Ameriky.

Ekonomika USA sa ochladzuje, Bitcoin klesá

Hlavným vysvetlením súčasného poklesu na všetkých trhoch je septembrová správa o stave zamestnanosti v Spojených štátoch. Podľa dnes publikovanej správy sa počet vytvorených pracovných miest znížil z augustových 3,7 % na septembrových 3,5 %. Podľa denníku Wall Street Journal ide o jeden zo znakov postupného ochladzovania trhu práce, ktorý doteraz vykazoval napriek rastúcej inflácii pozitívne signály a prekvapivo rástol.

Rast pracovných miest bol jedným z argumentov americkej vlády a Fedu voči tvrdeniam o hrozbe recesie, na ktorú v posledných mesiacoch upozorňuje čoraz väčší počet analytikov, ekonómov a investorov. Septembrový pokles na 3,7 % ukazuje, že situácia sa pomaly mení, hoci hovoriť o recesii je ešte stále priskoro.

Graf: pokles BTC
Graf: pokles BTC. Zdroj: Tradingview

Sme svedkami ochladenia dopytu po pracovnej sile… K obnoveniu rovnováhy medzi ponukou a dopytom po práci však musíme prejsť ešte dlhú cestu,” tvrdí Sarah Houseová, hlavná ekonómka spoločnosti Wells Fargo.

Mierny pokles v počte vytvorených pracovných miest môže byť spolu so stavom spotrebiteľských cien v ďalšom týždni dôležitým činiteľom, ktorý bude Fed na najbližšom zasadnutí zohľadňovať. Podľa zdrojov agentúry Reuters v októbri Fed opakovane zvýši sadzbu o 75 bázických bodov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj ďalej: Elon Musk opäť odsúhlasil nákup Twitteru. Jeho obľúbený projekt raketovo vzrástol

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance