SWIFT uzavrel partnerstvo s kryptomenou Chainlink
SWIFT uzavrel partnerstvo s kryptomenou Chainlink. Zdroj: shutterstock.com/Funtap

Medzibankový systém umožňujúci cezhraničné platby SWIFT oznámil uzavretie novej spolupráce s kryptomenovou spoločnosťou Chainlink. Cieľom kooperácie je vytvorenie medzisieťového protokolu (CCIP), ktorý by umožnil SWIFT-u zadávať pokyny na prevody tokenov v sieti. Medzibanková sieť vďaka tomuto protokolu dokáže komunikovať naprieč rôznymi blockchanmi.

Podľa spoločnosti SWIFT dopyt po kryptomenách zo strany inštitucionálnych investorov stále rastie a fakt, že čoraz viac sa ich presúva do tohto sektoru, je, ako poznamenal Jonathan Ehrenfeld Solé, „nepopierateľný“. Práve tento záujem sa stal dôvodom, prečo si SWIFT vybral projekt Chainlink. Spolupráca s vývojármi známej kryptomeny sa má stať akýmsi mostom, ktorý bude prepájať svet tradičných fiatových peňazí s rôznymi digitálnymi aktívami, a to v rámci jednej siete, informuje Solé.

Spolupráca medzi SWIFT-om a Chainlinkom je ďalším krokom v adopcii kryptomien
Spolupráca medzi SWIFT-om a Chainlinkom je ďalším krokom v adopcii kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/Sergei Elagin

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pozitívna správa pre kryptomenu Chainlink

Akákoľvek podobne veľká spolupráca sa zvykne prejavovať v prípade kryptomien pozitívne na cenovom vývoji. Token LINK odvčera narástol parabolicky o 11,74 %. Uzavretie spolupráce so spoločnosťou SWIFT je viac ako len krátkodobé cenové oživenie. Zatiaľ čo väčšina kryptomien je pseudoužitočná, teda ponúka služby a produkty, ktoré sú samoúčelné, spolupráce a služby, ktoré uzatvárajú projekty ako Chainlink, sú skutočným hnacím motorom globálnej adopcie kryptomien.

Užitočnosť kryptomeny a jej cena sú dva aspekty, ktoré existujú nezávislo na sebe. Blockchain nie je odkázaný na monetizáciu tokenov. Svoje služby vie poskytovať bez toho, aby z toho museli vyplývať finančné benefity. Je otázne, či táto správa krátkodobo ovplyvní zmenu trendu tokenu LINK. V dlhodobom hľadisku však rozhodne ide o fundament, ktorý môže mať pozitívny dosah na cenu.

Čítaj ďalej: 4 dôvody, prečo kryptomena Highstreet priťahuje pozornosť investorov