[Komentár] Podpora českého Trezoru pomáha Moneru na výslnie – Expobank obchodujúci s Bitcoinom vzbudzuje zmiešané reakcie

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Monero spojilo sily s českým Trezorom a spustilo Bulletproof upgrade

„Najúspešnejšia anonymná mena, Monero, mala veľmi úspešný mesiac. Cena síce zatiaľ zostáva stabilná, ale technológie sa rapídne vyvíjajú. V priebehu októbra implementovala sieť tzv: Bulletproof protokol, čo je vylepšenie kódu, ktoré pri rovnakej úrovni anonymity masívne znižuje náklady na jednu transakciu, aktuálne o 96 %. Najväčšie burzy na túto zmenu už zareagovali masívnym znížením poplatkov za výber. Tvorcovia si od tejto zmeny sľubujú masívne zlepšenie použiteľnosti Monera pre bežné platby. Tomu by mala napomôcť aj druhá novinka, Monero sa dočká prvej podpory hardvérovej peňaženky, ktorou bude český Trezor. To eliminuje jeden z hlavných problémov Monera, problém s bezpečným uložením. V súčasnej dobe vidíme teda možnú reguláciu, ako jedinú reálnu hrozbu pre túto suverénne najpopulárnejšiu anonymnú kryptomenu.”

vysvetľuje Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

Expobank obchodujúci s Bitcoinom vzbudzuje zmiešané reakcie

„Česká Expobank sa stala historicky prvou bankou v Európe poskytujúcou možnosť obchodovania s Bitcoinami. Produkt je umožnený prostredníctvom klientského účtu NEO, ktorý chcú napojiť fintech služby na klasické bankovníctvo. Nepôjde však o klasickú zmenáreň, pretože privátne kľúče kryptomen držaných na tomto účte sú stále vo vlastníctve banky. A v prvej fáze spustenia tohto produktu nebude možné Bitcoin vybrať do vlastnej peňaženky. Táto novinka vzbudila v Bitcoinovej komunite veľmi zmiešané reakcie. Na jednej strane ide o prejav záujmu o kryptomeny, na druhej strane nakupovať Bitcoiny prostredníctvom banky, ktorá ich klientom ešte drží, je proti väčšine princípov, na ktorých je Bitcoin postavený.”

tvrdí Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Samuel S.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.