Ako na dlhodobé predikcie? Úspešný model Bitcoinu založený na Metcalfeho zákone

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

V roku 2021 bude Bitcoin predvádzať úžasné veci – tvrdí Timothy Peterson

Známy analytik Timothy Peterson, ktorý je taktiež autorom modelu dlhodobého vývoja ceny Bitcoinu založeného na Metcalfeho zákone predikuje, že Bitcoin do konca novembra dosiahne 12 000 $ a v nasledujúcej dekáde atakuje milión dolárov. Timothy tiež dodáva, že Bitcoin na 90% nikdy nepadne pod 11 000 $.

Predikcie jeho modelu sa celkom pekne napĺňajú. Priemerná cena Bitcoinu podľa neho v roku 2019 mala byť cca 7000 $ s maximom na 15 000 $. Pre rok 2020 platí priemerná hodnota 13 000 $ a maximum 40 000 $.

Peterson tvrdí, že jeho model používa už od orku 2017 a viac menej úspešne predikoval ceny pre posledné tri roky. I keď, v roku 2020 za ním Bitcoin mierne zaostáva. Ostáva však ešte takmer 80 dní, takže sa všetko môže ľahko zmeniť.

Stock-to-flow model Bitcoinu je neplatný, zabudnite naňho!

Timothy je taktiež známy oponent stock-to-flow modelu, ktorý bol popularizovaný známym krypto Twitter účtom PlanB. Tento model pre Bitcoin predikuje nové maximum na 288 000$ niekedy po halvingu (ide o halving, ktorý prebehol v máji tohto roka). Peterson tvrdí, že tento model je nesprávny.

Argumentáciu proti stock-to-flow modelu pre Bitcoin sme zhrnuli nedávno v tomto článku. V skratke, S2F sa používa pri zlate, striebre a ďalších vzácnych kovoch, kde je väčšina zásob dlhodobo uložená v trezoroch a cena je viac menej určená ponukou zo strany ťažiarov Pri Bitcoine to však neplatí a preto jeho stock-to-flow model nie je valídny.

(článok pokračuje pod odkazom)

Známy stock-to-flow model Bitcoinu je neplatný a tu sú dôvody – Takže $90k nebude?

Model založený na Metcalfeho zákone je cesta vpred

Ako robiť dlhodobé predikcie pre Bitcoin? To je otázka, na ktorú chce poznať odpoveď úplne každý. Timothy Peterson si myslí, že pozná odpoveď. svoj model založený na Metcalfeho zákone testuje už tri roky a zatiaľ sa drží. Napísal o ňom dokonca 80-stranový vedecký článok podporený tisíckami strán výskumov ekonomických a finančných teórií.

„Metcalfeho zákon je založený na matematike a vede. Podobne, ako Einsteinovárovnica E=mc2.“

– tvrdí Peterson

„Toto je spôsob, ako odhadnúť hodnotu Bitcoinu. Takto sa odhaduje hodnota všetkých sietí

Timothy Peterson si plánuje dať v roku 2021 menšiu pauzu a užívať si jazdu Bitcoinu, ktorú jeho model predpovedá. Ak máme veriť jeho teórii, môžeme sa tešiť minimálne na nové historické maximum. V januári 2021 zverejní zhrnutie všetého, čo očakáva v nasledujúcich 12 mesiacoch od Bitcoinu v Januári 2022 spraví to isté aj pre Ethereum a ChainLink.

Trh s kryptomenami ožil po skvelom výkone Bitcoinu z minulého týždňa. Niet divu, že Peterson očakáva ďalší rast. Navyše sa zbúrali všetky bearish štruktúry altcoinov. Začína nová altseason! Tvrdí náš ekonóm Jaroslav. Viac to rozoberieme dnes o 18:00 na našom streame. Tak sa nezabudnite pripojiť!

A prihláste sa na odber videí BitLinku, nech vám neujde naše video-spravodajstvo

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre