PREHĽAD TRHU – Bitcoin konsoliduje po kľúčovom pohybe – Dajte si pozor na Ethereum

1

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Bitcoin po perfektnom týždni konsoliduje na hladine 11 500 $ a pripravuje sa na ďalší pohyb. Sentiment na trhu je opäť pozitívny, Fear and Greed index ukazuje neutrálnych 53 a do DeFi vstúpila ďalšia miliarda dolárov. Takmer polovica týždňa je už za nami a bude veľmi zaujímavé sledovať, kde nakoniec zavrieme nedeľu.

Po prelomení kľúčového rezistenčného pásma 10 800 – 11 400 $ Bitcoin akumuluje kapitál. V pondelok sa síce pokúsil o ďalší prieraz, no veľmi rýchlo sa stiahol späť. Aktuálne lokálne maximum tak ostáva na 11 750 $.

Čo o Bitcoine prezrádza Fibonacciho indikátor?

Fibonacciho indikátor nám dáva základné technické hladiny, ktoré môžu Bitcoinu poskytnúť podporu alebo rezistenciu. Fibo hladiny sme dostali natiahnutím indikátora augustového maxima 12 477 $ ku dnu na 9827 $. V súčasnosti sa nachádzame v UPtrende,takže môžeme počítať s plným zotavením Bitcoinu z tohto prepadu. Aktuálne sa nachádza blízko hladinu 0,618 (zn. po septembrovom prepade už získal späť viac než 60% hodnoty). Nad nami sa na cene 11 900 $ ešte nachádza hladina 0,782.

Ako používať Fibonacci Retracement sa dočítate v tomto článku

Ak sa nám podarí dostať z korekcie a vytvoriť nové high, Fibonacci Extension hladina 1,618 ukazuje na cenu 14 000 $ – maximum z minulého roka. To je náš strednedobý target. Aby sa ho podarilo dosiahnuť, Bitcoin musí spraviť zisk takmer 20%.

Ako používať Fibonacci Extension sa dočítate v tomto článku.

Stream dnes o 18:00 na BitLinku

Dnes večer o 18:00 pre vás chystáme stream, v ktorom sa bližšie pozrieme na Bitcoin, akciové trhy, ale hlavne na situáciu na trhu s altcoinami. V poslednom týždni sa totiž rozpadli všetky bearish štruktúry a podľa nášho ekonóma Jaroslava začína nová altseason!

Nenechajte si ujsť náš stream DNES o 18:00 a prihláste sa na odber kanálu BitLink.

Ethereum stále bojuje s rezistenciou – Dajte si pozor!

Btcoin za posledný týždeň spravil zisk 7,5% a prekonal tak kľúčovú rezistenciu. Oproti tomu, Ethereum zamestnalo rast o 12,5%. V porovnaní s Bitcoinom je však teraz v horšej situácii. Nachádza sa totiž tesne pod silnou rezistenčnou zónou 380 – 400 $. Ak teda premýšľate nad kúpou Etherea kvôli vyššej volatilite tejto kryptomeny, buďte opatrní.

Môže sa totiž stať, že Bitcoin po menšom raste a teste rezistencie 12 000 $ klesne späť na najbližší support – 11 400 $. Ethereum v rovnakom období otestuje vrchol rezistenčného pásma 400 $ a následne klesne na najbližší support, ktorý sa však nachádza až na 350 $!

O ďalšom potenciálne problematickom fundamente sa dočítate v tomto článku:

Analytická firma varuje pred Ethereom – Poukazuje na problematickú on-chain metriku

Do DeFi sa naliala ďalšia miliarda dolárov

Stránka defipulse v utorok ukázala nové historické maximu, V DeFi trhu je momentálne uzamknutých viac než 11 miliárd dolárov. Na prvom mieste je s 2,6 miliardami stále decentralizovaná burza Uniswap, druhé miesto s dvoma miliardami okupuje Maker a tretie miesto s 1,1 miliardami WBTC – analóg Bitcoinu na Ethereum blockchaine.

WBTC sa na DEXoch používa ako náhrada Bitcoinu pri obchodovaní podobne, ako Tether (USDT) na centralizovaných burzách reprezentuje dolár.

Lending platforma Aave sa prepadla na štvrté miesto a na piatom mieste je v tesnom závese ďalší DEX – Curve Finance.

 

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
ryban.mark

dobry stream, davam 4,4 hviezdicky z 5. Vzdy je co vylepsovat.)