Tieto dva coiny nedávno prekonali swingové high a nikto o tom nehovorí

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin bol posledný týždeň jednoznačne stredobodom pozornosti. Konečne sme sa dočkali prerazenia rezistencie na hladine 11 000 $! Od pondelka však jeho výkony mierne pokuľhávajú a málokto hovorí o ďalších altoch, ktoré práve zaznamenali veľké víťazstvá. Hlavnou hviezdou tohto článku bude Monero XMR.

Elliot wave – Najúspešnejšia obchodná stratégia v kryptomenách

Monero (aj) vďaka americkej vláde preráža downtrend

Monero sa v posledných týždňoch dosť často skloňovalo v súvislosti so snahou amerického daňového úradu prelomiť jeho anonymitu. Vyhlásilo súťaž o odmenu vo výške 625 000 $ pre firmu, ktorá to dokáže a nakoniec vybrala dvoch víťazov – medzi nimi firmu Chainalysis.

1W XMR//USD

Weekly graf Monera XMR

Väčšina ľudí to však vníma ako pozitívny fundament. K Moneru to pritiahlo pozornosť a je to vidieť aj na grafe. Po fenomenálnych týždňoch sme zaznamenali kľúčové prekonanie dlhodobého klesajúceho kanálu a v rovnakom týždni sa pretlo aj swingové high z roku 2019. To je extrémne bullish setup a pokiaľ teraz Bitcoin nevyrobí nejaký prúser, môžeme očakávať silný Uptrend.

A presne to je ten problém. Všetko záleží z veľkej časti na Bitcoine, ktorý je teraz dosť nerozhodný. Rozoberali sme to aj na dnešnom streame. Rozhodne odporúčame vypočuť si ho. Pozreli sme sa na ňom aj na USD, BTC, ETH, XRM, NEO, LINK, ADA, LTC a ATOM.

Takže… s prípadnými nákupmi Monera opatrne a rozhodne používajte stoplossy. Bitcoin môže veľmi ľahko prekvapiť. Tak ako tak, setup vyzerá dobre a posledná weekly svieca je silný BUY signál.

NEO – Podobný vývoj ako Monero

A máme tu ešte jeden altcoin, ktorý vytvoril podobnú štruktúru, ako Monero. NEO je však tak trochu popredu. Z pravouhlého trojuholníka vystrelilo ešte v auguste a potom prekonalo aj swingové high z roku 2019. Momentálne vchádza do korekcie a snáď čoskoro zaznamenáme vyššie low, čím sa potvrdí UPtrend. Dôjsť by mohlo aj k testu vrchnej hrany trojuholníka (žltá čiarkovaná hrana).

1W NEO/USD

Weekly graf NEO

Autorom oboch grafov je Jaroslav Jarolím a použité boli na streame (viď hore). Prihláste sa na odber kanálu BitLink, ďalší stream plánujeme už na piatok!

Môže vás zaujímať:

Ako na dlhodobé predikcie? Úspešný model Bitcoinu založený na Metcalfeho zákone