Akciový trh dosiahol nový historický míľnik

  • Index S&P 500 po prvýkrát uzavrel nad úrovňou 5 000 bodov.
  • Akciový index ťahajú najmä technologické spoločnosti, ktoré pokračujú v rastoch.
  • Wall Street zaznamenal už piaty rastový týždeň po sebe.
Novinky Akciový index dosiahol novú najvyššiu úroveň
Akciový index dosiahol novú najvyššiu úroveň. Zdroj: shutterstock.com/Javen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Wall Street má za sebou piaty ziskový týždeň po sebe. Širší index S&P 500 v piatok (9. 2.) po prvýkrát uzavrel nad úrovňou 5 000 bodov a technologický index Nasdaq Composite sa nakrátko dostal nad 16 000 bodov. K rastu prispeli predovšetkým dobré hospodárske výsledky a pozitívne správy z ekonomiky.

S&P 500 v piatok stúpol o 0,57 % na 5026,61 bodu a Nasdaq Composite o 1,25 % na 15 990,66 bodu. Kľúčový americký index Dow Jones Industrial Average v piatok stratil 54,64 bodu alebo 0,14 % a uzavrel na 38.671,69 bodu.

S&P 500 si za celý týždeň polepšil o 1,4 %, Nasdaq o 2,3 % a Dow Jones takmer stagnoval, keď sa posilnil len mierne. Všetky tri hlavné americké indexy majú za sebou piaty ziskový týždeň v rade. Z uplynulých pätnástich týždňov vzrástli v štrnástich.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Technologické akcie pokračujú v raste

Náladu na trhu podporila aj revízia údaju o decembrovom medzimesačnom raste spotrebiteľských cien na 0,2 % z 0,3 %. Správa o vývoji inflácie v januári bude zverejnená na budúci týždeň.

V piatok pokračovali v posilňovaní veľké technologické koncerny, čo prispelo k tomu, že index S&P sa dostal nad 5 000 bodov. Akcie Nvidia si polepšili o 3,6 % a Alphabetu viac ako o 2 %. Akcie Cloudflare vďaka vysokým ziskom vyskočili o 19,5 %, čo podporilo celý sektor cloudových služieb. Vzrástli aj akcie polovodičových firiem, pričom VanEck Semiconductor ETF stúpol o 2,2 %.

Prečítajte si aj: Vláda USA vyčlenila miliardy dolárov na podporu jediného sektora