Akcie letia hore! Bude ich Bitcoin nasledovať tak ako v minulosti?

0

Akcie firiem na celom svete letia hore po tom, čo USA a Čína ohlásili, že sú veľmi blízko novej obchodnej dohody. Prezident Donald Trump o tom včera informoval na svojom Twitteri. Ak by skutočne došlo k dosiahnutiu dohody, skončila by platnosť existujúcich taríf, ktoré Spojené štáty uvalili na Čínu. Súčasťou dohody je tiež podmienka, že Čína bude nakupovať jedlo vypestované v USA.

Dobré správy prichádzajú aj z Európy. Strana konzervatívcov vo Veľkej Británii na čele s premiérom Borisom Johnsonom zaznamenala veľký úspech.

Fanúšikovia kryptomien tak špekulujú, že by sa k ziskovým akciám čoskoro mohol pridať aj Bitcoin. Ten v minulosti pekne koreloval s rastom a poklesom indexu S&P 500. I keď, pohyby Bitcoinu boli vždy oveľa výraznejšie. Zatiaľ čo S&P 500 sa málokedy pohne o viac než pol percenta, pre Bitcoin sú takéto pohyby úplne bežné.

bitcoin a S&P 500 - porovnanie
Bitcoin a S&P 500 – porovnanie

Rast Bitcoinu by nás veľmi neprekvapil. Už včera sme v našom článku špekulovali o možnej pumpe BTC. Navyše, shorty na Bitfinexe sú na historickom minime a longy zas na maxime (viac tu). Mineri ťažbou začínajú strácať peniaze a už dlho sme nezaznamenali žiadny výraznejší pohyb smerom hore.

Viac o možných dôvodoch rastu trhu s kryptomenami sa dočítate tu:

(článok pokračuje pod odkazom)

[ŠPEKULÁCIA] Bitcoin možno čaká ďalšia pumpa – Prečo si to myslím?

Nenechajte sa však strhnúť pozitívnym sentimentom. Trh s kryptomenami je nevyspytateľný a Bitcoin si často robí, čo chce. Je síce možné, že pozitívne zareaguje na udalosti vo svete, no môže sa stať aj presný opak. Investori sa nechajú zlákať rastúcimi akciami a opustia kryptomeny. V tom prípade budú Vianoce červené.

Navyše, blíži sa aj magický dátum 17.12. kedy Bitcoin dva roky po sebe dumpol o dobrých 25 %. Majte sa teda na pozore.

Zdroj:
bitcoinist.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre