[Správy] Lisk vo finančných problémoch? – Anthem plánuje do 3 rokov používať blockchain technológiu na zabezpečenie lekárskych dát – Švajčiarska vláda odkladá vývoj národnej digitálnej meny

0

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? Lisk vo finančných problémoch? – Anthem plánuje do 3 rokov používať blockchain technológiu na zabezpečenie lekárskych dát – Švajčiarska vláda odkladá vývoj národnej digitálnej meny.

Lisk vo finančných problémoch? – vývojárske štúdio Lightcurve minulý týždeň prepustilo 40 % svojich zamestnancov
Uphold a Salt oznamujú spoluprácu – majú v pláne poskytovať pôžičky pomocou kryptomien.
Anthem plánuje do 3 rokov používať blockchain technológiu na zabezpečenie lekárskych dát
Švajčiarsky vláda odkladá vývoj národnej digitálnej meny – je na ňu ešte zavčasu

Lisk vo finančných problémoch? – vývojárske štúdio Lightcurve prepustilo 40 % svojich zamestnancov

Lightcurve začiatkom tohto týždňa prepustilo 40 % svojich zamestnancov. Spoluzakladateľ Lightcurve a Lisk, Max Kordek oznámil toto rozhodnutie začiatkom tohto týždňa s tým, že je potrebné znížiť náklady tohto projektu. Tento úbytok predstavuje odchod 21 z 53 zamestnancov.

Zvyšných 32 zamestnancov sa bude naďalej venovať budovaniu platformy Lisk z berlínskych kancelárií spoločnosti Lightcurve, avšak prepustenie zamestnancov bude mať vplyv na marketing, dizajn a prevádzku.

Lightcurve nie je jediná firma, ktorá v najbližšej dobe prepustila pracovníkov. Napríklad spoločnosť Circle oznámila v tomto týždni ďalších 10 strát pracovných miest, keď už v máji ich rady opustili 3 desiatky zamestnancov. Straty sa nevyhli ani vývojárskemu štúdiu Consensys, ktorá uzavrela kancelárie v Indii a na Filipínach, čo viedlo k strate 11 pracovných miest.

Uphold a Salt oznamujú spoluprácu – majú v pláne poskytovať pôžičky pomocou kryptomien

Spoločnosť Uphold, poskytujúca prístup k investíciám a platbám pomocou blockchain technológie, oznámila partnerstvo so spoločnosťou Salt. Spoločne tak poskytujú úvery istené kryptomenami. Až 1,7 milióna používateľov spoločnosti Uphold si teraz môže prostredníctvom Salt zaistiť pôžičky proti svojim podielom v Bitcoine, Ethereu, Litecoine, Bitcoine Cash, Dash a XRP.

Je však dôležité poznamenať, že Salt je centralizovaná kryptomenová úverová platforma, ktorá poskytuje pôžičky používateľom. Ostatní poskytovatelia sú decentralizovaní.

Mohlo by vás zaujímať: [EuroCoin] ECB chce vlastnú kryptomenu – V roku 2020 sa dozvieme viac

Anthem plánuje do 3 rokov používať blockchain technológiu na zabezpečenie lekárskych dát

Druhá najväčšia zdravotná poisťovňa v Spojených štátoch plánuje využiť technológiu blockchain na zabezpečenie lekárskych údajov všetkých 40 miliónov členov do obdobia troch rokov. Anthem plánuje využiť blockchain, aby pacientom umožnila bezpečný prístup k ich zdravotným údajom a zároveň im dala možnosť zdieľať tieto dáta, ako uznajú za vhodné.

Na začiatku roka sa Anthem spojila so spoločnosťami Aetna, PNC Bank a IBM s cieľom vytvoriť blockchain sieť práve pre lekársky priemysel. Implementácia blockchainu do lekárstva môže odstrániť hŕbu nákladov, ktoré zbytočne sužujú zdravotnícky priemysel.

Švajčiarska vláda odkladá vývoj národnej digitálnej meny – je na ňu ešte skoro

Švajčiarska vláda zatiaľ vyvrátila myšlienku vydať digitálny švajčiarsky frank. Po analýze Spolková rada dospela k záveru, že digitálne mena centrálnej banky (CBDC) nemôže splniť očakávania účinnosti platieb, účinnej menovej politiky a stabilnejšieho finančného systému.

Švajčiarska národná banka (SNB) názor vlády zdieľa a tvrdí, že nové riziká pre menovú politiku a finančnú stabilitu by znamenali veľkú výzvu. Vláda ako taká považuje ďalší rozvoj CBDC za rozumný iba vtedy, ak by bol obmedzený na subjekty finančného trhu a nebol prístupný širokej verejnosti.

Čo čítať ďalej?

Akcie letia hore! Bude ich Bitcoin nasledovať tak ako v minulosti?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre