[ŠPEKULÁCIA] Bitcoin možno čaká ďalšia pumpa – Prečo si to myslím?

5
bear market indikátor

Trh s kryptomenami sa už dlhšiu dobu nehýbe a po prepadoch z minulých týždňov sme sa dostali do obdobia akumulácie. Aktuálny sentiment na trhu je negatívny, čo dosvedčuje aj indikátor na tradingview. Ten jasne ukazuje, že je vhodný čas na predaj. Na internete sa množia články o tom, ako Bitcoin na konci roka padne na 6400 $, niektorý analytici dokonca hovoria o 5500 $.

Poďme teda špekulovať

Ja osobne analytik nie som a preto by ste tento článok mali brať s rezervou. Bitcoin však sledujem už niekoľko rokov a všimol som si, že väčšinou robí presný opak toho, čo od neho ľudia očakávajú. Ak všetci hovoria o raste, tak začne padať. A naopak, keď sa sentiment na trhu zhorší, nálada je na bode mrazu a aj dlhodobo krypto-pozitívni jedinci začnú pochybovať, tak z ničoho nič príde masívna pumpa.

TIP na analýzu: [Analýza] BTC/USD – Bitcoin na kľúčovom supporte – Altcoiny ako na horskej dráhe

Podľa mňa je teraz nálada na trhu dosť mizerná. Bitcoin od júna iba padá a drží sa v zostupnom kanáli. Dokonca sa začína špekulovať, že mu nepomôže ani halving. No, ja neviem. Mne osobne sa to nejak nezdá. Myslím si, že táto negativita najviac vyhovuje veľkým hráčom, ktorí teraz majú šancu nakupovať za luxusné ceny.

Volume na burzách je stále relatívne vysoké. Dokonca vyššie, než v novembri, keď Bitcoin padal. To znamená, že obchodná aktivita neutícha. Aj objemy na regulovaných burzách sú celkom dobré. Bakkt už niekoľko týždňov neklesol pod 10 miliónov a v poslednej dobe sa drží okolo dvadsiatky.

bakkt bitcoin futures volume - ZDROJ. bakkt volume bot
Bakkt Bitcoin futures volume – ZDROJ: Bakkt Volume Bot

Longy na ATH

O tom, že bitcoin by mal ísť hore, svedčí aj pomer short a long pozícií na Bitfinexe. Zatiaľ čo shorty sú na minime, longy už dlho neboli vyššie. Tlak býkov na cenu je teda obrovský. Na druhej strane, Bitcoin často pred veľkým rastom ešte na chvíľu dumpne, aby zlikvidoval čo najviac long pozícií.

Bitcoin shorts vs. longsDisclaimer/ Tento článok prosím neberte ako investičné poradenstvo. Ako naznačuje nadpis, ide moju osobnú ŠPEKULÁCIU. Ak chcete profi analýzy, tak budete musieť investovať. Mesačné členstvo na Trading11 je až do Vianoc dostupné za skvelú cenu. Vyskúšať ho môžete za 7€. Kúpiť ho môžete v odkaze nižšie.

>>>KLIK<<<

Záver

Ja osobne ostávam pozitívny. Mám nakúpené nejaké BTC a pomaličky prikupujem. Síce si nemyslím, že už začína bullrun, otáčanie trendu vždy nejakú dobu trvá. Zo strednedobého hľadiska som však bullish.

Čo sa týka najbližších dní, Bitcoin má (ako inak) tri možnosti. Buď ostane na súčasných hodnotách a bude pokračovať v akumulácii alebo spadne, prípadne môže aj rásť. Ja dávam najväčšiu šancu krátkemu dumpu nasledovanému väčšou pumpou a najviac sa obávam tej prvej možnosti.

Minimálne pohyby ma už naozaj veľmi nudia.

Ale aby som ostal verný nadpisu tohto článku, do konca roka ešte očakávam aspoň jednu peknú pumpu.

Ethereum má za sebou veľmi dôležitý hard fork!

V roku 2020 možno v rýchlosti prekoná aj platobnú sieť VISA. Čítať ďalej môžete tu:

Toto čaká Ethereum v roku 2020 – Bude rýchlejšie než VISA?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
michal

Presne tak tie longy treba povymetať. len čo to začne letieť ku 6,8 kupujem za všetko.
A nezabudni na 17.12.

michal

pozri graf BTC 17.12.18 a 17.12.17

Trubadur

Ja mam presne tento nazor..kludnr nech to ide aj na 4tisusd primupim..treba sa na to tesit..

Peter

Longy su palivo pre dump .. shorty palivo pre pumpu cize presne naopak …