Afganistan a kryptomeny: pri Talibane to je nemožné, nikdy ich nepochopia! Vyjadrenie z krajiny

Novinky Afganistan Kryptomeny
Afganistan Kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/motioncenter
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Pashtana Durrani je zakladateľka organizácie, ktorá pracuje na sprístupnení vzdelávania ženám a dievčatám v problémovej krajine, v de facto Afganskom islamskom emiráte. Afganistan v auguste prešiel pod kontrolu vlády Talibanu. Durrani uviedla, že islamská fundamentalistická skupina má veľmi zlú finančnú gramotnosť, a to sa týka najmä  kryptomien.

Skupina kryptomenám veľmi rozumieť nebude (nateraz)

V rozhovore s politickým komentátorom Tommym Vietorom z Pod Save the World, zakladateľka organizácie LEARN v Afganistane, Pashtana Durrani, uviedla, že medzinárodné spoločenstvo, a najmä Spojené štáty, by mali seriózne zvážiť zrušenie sankcií uvalených na Afganistan a rozmraziť finančné prostriedky kontrolované zahraničnými vládami.

Mohlo by ťa zaujímať: Salvádorský prezident reagoval na FED – „Môžete prestať tlačiť ďalšie peniaze?”

Obmedzenie zahraničnej pomoci Afganistanu prostredníctvom mimovládnych organizácií a iných subjektov podľa Durraniovej dáva Talibanu výhodu vo využívaní najnovších technológií vrátane kryptomien.

„Keď hovorím rozmraziť aktíva, mám tým na mysli, aby im ich poslali v kryptomenách. Taliban ich aj tak nikdy nepochopí. Pošlite ich do súkromnej banky, kde k nim nikdy nebudú mať prístup. Taliban nemá ani žiadne bankové účty. Sú to ľudia, ktorí bojovali vo vidieckych či horských oblastiach. Títo ľudia nikdy nemali čas ísť do banky, vyplniť formuláre a riešiť podobné veci,” povedala Durrani.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Sankcie na Afganistan stážujú život obyvateľstvu

Po takmer okamžitom prevzatí moci Talibanom v auguste čelil Afganistan mnohým krízam. Okrem hrozby, ktorou je samotný fakt, že ozbrojení náboženskí extrémisti zostavili vládu, čelia milióny Afgancov neistote pri bežných ľudských potrebách či hospodárskym ťažkostiam. Mnohí obyvatelia stále nie sú schopní vyberať hotovosť z bánk, pretože medzinárodné spoločenstvo zavádza obmedzenia zamerané na poškodenie Talibanu.

„Sankcie poškodzujú najmä ľudí, ktorí mali svoje úspory uložené na bankových účtoch. Významne to obmedzuje učiteľov, študentov a všetkých tých ľudí, ktorí legitímne pracovali za posledných 20 rokov. No samotnému Talibanu to nikdy neublíži.”

„Afganistan by mohla byť jedna z tých krajín, kde by sa mohli začať používať kryptomeny. Legitimizujte ich, pretože na konci dňa strestáte tých nesprávnych, ktorí po celý svoj život nič zle neurobili. Treba potrestať ľudí, ktorí sú pri moci,” dodala zakladateľka organizácie.

Čítaj ďalej: Jeden z najmocnejších ľudí na planéte okomentoval kryptomeny – vidí v nich určitý potenciál!