Bitcoin môže prekvapivo narásť, tvrdí európsky regulátor. Aké sú dôvody?

Novinky Bitcoin môže prekvapivo narásť, tvrdí európsky regulátor. Aké sú dôvody?
Bitcoin môže prekvapivo narásť, tvrdí európsky regulátor. Aké sú dôvody? Zdroj: https://www.shutterstock.com/symbiot
BitmarketsFlockers mobil

Predsedníčka Európskeho orgánu pre cenné papiere a trhy Verana Rossová sa nedávno vyjadrila, že súčasná negatívna hospodárska situácia ruka v ruke s rastúcou infláciou môže byť impulzom pre investorov, aby začali opätovne investovať do kryptomien ako je Bitcoin.

Bitcoin môže narásť

V rozhovore z 25. mája Verana Rossová upozornila, že vzhľadom na možnosť zvýšenej popularity Bitcoinu a záujmu investorov musí byť EÚ pripravená z regulačného hľadiska, uvádza agentúra Bloomberg. Úradníčka poznamenala, že vysoké výnosy kryptomien ich robia atraktívnymi v čase, keď ceny rastú:

„S rastúcou infláciou sa investori budú snažiť nájsť investície, ktoré sú schopné pokúsiť sa kompenzovať infláciu a priniesť vyššie výnosy, čo môže viesť k väčšiemu riskovaniu. To je niečo, čo veľmi pozorne sledujeme,” povedala úradníčka.

Verana Rossová apeluje na jednotný európsky prístup v oblasti regulácií kryptomien a vytvorenie regulačného rámca, ktorý do veľkej miery závisí od vnútroštátnych zákonov. Varovanie regulátora prichádza súčasne v čase, keď sa Európska centrálna banka (ECB) pripravuje na zvýšenie úrokových sadzieb s cieľom riešiť rastúcu infláciu.

Čítaj tiež: Európska centrálna banka avizovala zvyšovanie základnej úrokovej sadzby!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

ECB chce regulácie

Európska centrálna banka vyvíja v poslednej dobe tlak na reguláciu kryptomien. Jej snaha sa zintenzívnila krátko po tom, ako skolaboval projekt Terra so svojím stablecoinom UST. Do pozornosti sa dostal predovšetkým fakt, že množstvo investorov ostalo bez peňazí, pretože ich držalo v UST alebo v známom Anchor protocole.

Podľa správy Finboldu prezidentka ECB Christine Lagardeová zopakovala svoj nesúhlas s kryptomenami s tým, že je ich potrebné nazvať prívlastkom špekulatívne. Napriek odporu ECB voči kryptomenám najnovšia správa ECB ukázala, že občania eurozóny sa moc s postojom európskej centrálne banky nestotožňujú. Počet držiteľov kryptomien sa totiž v Európe zvýšil, pričom správa odhalila, že približne 10 % domácností v eurozóne vlastní kryptomeny.

Čítaj ďalej: „Hotovosť aj akcie sú odpad” tvrdí úspešný investor Ray Dalio

txbtxb