Bitcoin za 10 000 dolárov – ale čo nastane potom?

Novinky Bitcoin naďalej rastie
Bitcoin naďalej rastie. Zdroj: shutterstock.com/OMG_Studio
Solaxy PC bannerOkazio mobil

Áno, viem, že Bitcoin musí najprv prekonať hranicu 9 000 dolárov a až potom sa môžeme začať zaoberať hranicou 10 000 dolárov. Tá je však oveľa významnejšia ako suma 9 000 dolárov. A práve preto sa na ňu upriamuje pomerne veľká pozornosť. Nejde iba o psychologický fakt okrúhlej sumy (10 000 dolárov), ale aj o to, čo nastane po prekonaní tejto hranice. Možností je hneď niekoľko a tak sa na ne poďme pozrieť.

Scenár 1: 10 000 dolárov a potom to the moon!

To si myslí napríklad známa postava v kryptosvete Tom Lee. Avšak určite nehovorí o odôvodnenom raste. Práve naopak. Obáva sa, že po prekonaní hranice 10 000 dolárov, by sa začalo v kryptosvete skutočné FOMO (fear of missing out). Takého sme sa dočkali už pred dvoma rokmi práve po prekonaní tejto hranice.

Tom Lee teda nevylučuje, že sa niečo takéto stane aj pri najbližšom prekonaní hranice 10 000 dolárov. Podporuje ho aj niekoľko známych osobností z kryptomenového sveta. Tí si myslia, že ak prekonáme 10 000 dolárov (do konca roka 2019 alebo už v blízkej dobe), tak nám začne skutočný bullrun a budeme môcť pomýšľať aj na nové ATH. To by určite trvalo istý čas a tak netreba očakávať 50 000 dolárov do konca tohto roka. Rast hore o niekoľko percent (možno aj dvojciferné percentá) je však určite reálny.

Scenár 2: 10 000 dolárov a potom korekcia

Úplný opak prvého scenára. Ale takisto je to možnosť, s ktorou treba počítať. Niekoľko analytikov a traderov verí tomu, že nad 10 000 dolárov sa dostaneme. Avšak tam by býkom mala na istý čas dôjsť para. Upozorňujú hneď na niekoľko technických indikátorov, ktoré majú naznačovať, že Bitcoin po prekonaní hranice 10 000 dolárov očakáva korekcia.

Na mnoho z týchto faktorov upozorňuje napríklad CoinDesk Markets. Táto stránka sa pozrela na formácie stúpajúci klin, padajúci objem alebo denné RSI. Všetky tieto indikátory naznačujú, že korekcia je určite možnosťou. Kam až by sme mohli padnúť je nejasné. Niektorí traderi hovoria o korekcii na úrovni 8 000 dolárov. Iní sa však neboja spomenúť aj cenu pod 6 000 dolárov.

Scenár 3: 10 000 dolárov a potom vôbec nič

Posledná možnosť je pravdepodobne aj táto (pohyb do strany). A to, že prekonáme 10 000 dolárov a nestane sa vôbec nič. Budeme pokračovať a oscilovať okolo tejto hranice. Avšak úprimne povedané, táto možnosť je asi najmenej reálna. A to kvôli faktorom, ktoré sme spomenuli vyššie (najmä psychologický faktor). Pri Bitcoine a kryptomenách sme už ale zvyknutí na to, že aj tie najmenej pravdepodobné predpovede sa pokojne môžu udiať. Práve preto sme zahrnuli aj túto možnosť.

Záver

Hranica 10 000 dolárov je aktuálne veľkým míľnikom. Čo sa stane po prekonaní tejto hranice je ťažké odhadnúť. Avšak z psychologického hľadiska sú najpravdepodobnejšie prvé 2 scenáre. Prvým je FOMO a rast hore. Veľa médií bude informovať o tomto raste a ľudia, čo o kryptomenách nič nevedia, začnú investovať (a to môže skončiť veľmi zle). Druhou možnosťou je pokles a korekcia. Po prekonaní hranice 10 000 dolárov sa veľa investorov (na čele s veľrybami) rozhodne vybrať si zisky. Tak začnú vo veľkom predávať a pošlú cenu Bitcoinu smerom dole. Najmenej pravdepodobný scenár je ten, že sa s cenou nestane nič a Bitcoin bude okolo hranice 10 000 dolárov oscilovať. To je však iba veľmi málo pravdepodobné, keďže 10 000 dolárov je naozaj veľmi významným míľnikom.

Čo čítať ďalej?

Roger Ver a Tone Vays sa stavili o 10 000 USD – Slush Pool to možno rozhodol a spôsobil rozruch

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
bitcoinist.com
ethereumworldnews.com

txbKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.