Bill Gates – Ako sa stať multimiliardárom v 3 krokoch (1. diel)

Novinky Ako sa dostal Bill Gates až na vrchol?
Ako sa dostal Bill Gates až na vrchol? Zdroj: shutterstock.com/Alexandros Michailidis

Témou dnešného článku bude príbeh jedného z najbohatších ľudí našej planéty Billa Gatesa. Ako obvykle si položíme niekoľko otázok. Predovšetkým nás bude zaujímať, ako to ten Gates urobil? A ako veľký vlastne jeho majetok je? Samozrejme spomenieme i firmu Microsoft a to, čo tento celkom nenápadný chlapík zanechal celému svetu. V závere si nemôžeme odpustiť aspoň jednu konšpiračnú teóriu.

Aký veľký je Gatesov majetok?

To je pravdepodobne prvá otázka, ktorá väčšinu ľudí napadne. Nebudeme teda chodiť okolo horúcej kaše, alebo predstierať, že peniaze nikoho nezaujímajú. Opak je samozrejme pravdou. Bill Gates bol dlho považovaný za najbohatšieho človeka planéty. Momentálne sa jeho majetok pohybuje niečo cez 91 miliárd dolárov, čo ho radí na druhé miesto hneď za šéfa Amazonu, Jeffa Bezosa, ktorému sa podarilo prekonať hranicu 100 miliárd USD.

Koľko Gatesovi jeho investície zarábajú? Odhaduje sa, že zatiaľ čo priemerný občan SR zarába okolo 1000 € mesačne, Bill Gates zarába asi 7000 € za minútu, a ani nemusí pohnúť prstom. O príjmy sa totiž starajú jeho aktíva.

Môže vás zaujímať: Tieto dáta naznačujú, že stabilný cenový rast BTC môže pokračovať niekoľko desaťročí

Softwarový gigant – Microsoft

Ako iste viete, Bill Gates je spoluzakladateľom spoločnosti Micro-Soft, z ktorej sa neskôr stala Microsoft Corporation. Túto spoločnosť založili s kamarátom Paulom Allanom potom, čo vytvorili program pre počítač Altair 8800 a dostali svoju prvú obchodnú ponuku. Dnes je Microsoft spájaný predovšetkým s operačným systémom Windows, ktorý je tu s nami už viac ako 30 rokov a po väčšinu tohto času vládne počítačovému svetu.

Čo teda stojí za jeho úspechom?

V nasledujúcej časti vám zhrnieme 3 pozoruhodné veci, ktoré možno stoja za tým, čo mu (samozrejme okrem šťastia, talentu a tvrdej práce) prinieslo taký úspech. Najskôr vás však musíme upozorniť, že sa nám všetko do článku nezmestilo a budeme preto musieť druhú časť odložiť. Ako sme vás už informovali tu, články o pozoruhodných osobnostiach budú mať 2. diel iba v tom prípade, že oň prejavíte záujem. Ak teda chcete pokračovanie, oznámte nám to prosím do komentárov pod článkom. Chceme vám totiž ponúkať iba taký obsah, o ktorý máte záujem.

Nedokončil školu

Hovorievali vám v detstve vaši rodičia, aby ste sa snažili mať dobré známky a dokončili školu, pokiaľ chcete byť úspešní? Omyl. Nie je úplne isté, či ide o náhodu alebo náznak toho, ako školy odpudzujú skutočných velikánov, ale Bill Gates, a nie je zďaleka jediný, školu nedokončil.

Ťažko to zdôvodňovať tým, že nebol dobrý študent. Veď už od detstva čítal toľko knižiek, že mu jeho otec musel zakazovať čítať pri jedle. V minulom dieli sme sa venovali géniovi Nikolovi Teslovi, ktorému otec rovnako zakazoval čítanie, a preto Tesla čítal tajne, často i celú noc pri sviečke (vtedy ešte elektrinu nikto doma nemal). Gates odišiel z Harvardu v 3. ročníku, Tesla sa pohádal s významným profesorom pri prednáške o elektrickej energii a bol vylúčený. Podobne dopadla i celá kopa ďalších priekopníkov. Zdá sa, že títo ľudia skrátka prerástli svojich učiteľov. Ak to teda dokážete tiež, vaše šance na úspech a bohatstvo sa o niečo zvýšia.

Zbohatnúť by ste mohli aj na nadchádzajúcej altcoin rallye. Ale musíte byť pripravení!

DOKUMENT – 10 miliónov dolárov za Bitcoin – Je to reálne?

Zdroje:
www.forbes.com
zahranicni.eurozpravy.cz
cs.wikipedia.org
astrohled.cz

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.