peniaze-dolare meny

prvej časti sme skončili tým, že sú aj dôležitejšie veci než peniaze. Áno, ale to predsa ešte neznamená, že ich budeme odmietať. Iste sú tiež dôležitejšie veci ako dnešný obed, ale je toto naozaj rozumný dôvod sa nenajesť? Verím, že nie. Aby sme lepšie porozumeli dôležitosti peňazí, vymenujem teraz niekoľko vecí, ktoré sú omnoho dôležitejšie.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Kytka.

Rodina a priatelia

Dôvera a láska v rodine je na nezaplatenie. Avšak pokiaľ máte svoju rodinu skutočne radi, iste budete súhlasiť s tým, že im peniaze prajete. Nechcete, aby boli chudobní. Radi by ste im kúpili krásny dom, dobré jedlo a čokoľvek ďalšie, čo im urobí radosť. Keď máte dosť peňazí, môžete ich vziať napríklad na dovolenku, skrátka zaistiť im spokojný život.

Zdravie

Starší ľudia často hovoria, že zdravie je vôbec to najdôležitejšie a majú asi pravdu. Čo vám ale možno nepovedia, je suma na ich účtoch zaplatená za lieky a iné potrebné vybavenie, či lekárske zákroky. Udržať si zdravie nie je len otázkou peňazí, ale peniaze sa určite môžu hodiť. Kvalitná zdravotná starostlivosť a prevencia jednoducho niečo stojí.

Vzdelanie

Niektorí ľudia nemajú radi peniaze, ale nútia svoje deti sa dobre učiť, aby si raz našli dobré zamestnanie. Je ťažko pochopiteľné, že rovnakí ľudia na jednej strane odmietajú peniaze, ale zároveň vlastným deťom vštepujú, že budú musieť celý život robiť prácu, ktorá ich často ani nebaví, pre peniaze. Prial by som si, aby sme svojim deťom namiesto toho ukázali, ako si zarobiť veľa peňazí niečím, čo ich skutočne bude baviť.

Vzdelanie je otázkou času. Je to voľba učiť sa, aby sme mohli v budúcnosti zarobiť viac peňazí. Samozrejme sa môžeme tiež učiť, ako byť šťastní alebo napríklad, ako si na záhrade postaviť pergolu a iné zábavné veci. Tu spravidla platí, že kto má finančnú slobodu, ten sa môže svojim koníčkom venovať častejšie a naplno.

Vyššie dobro a pomoc ostatným

Niektorí skutočne výnimoční ľudia majú odpor k peniazom, čo je veľká škoda. Kto má skutočne dobré a uprimné úmysly pomáhať, ten si predsa zaslúži zbohatnúť najviac a tiež svoje bohatstvo použije pravdepodobne najlepšie.

Povedzme, že sa vám napríklad protiví rúbanie dažďových pralesov. Máte teda na výber. Buď neurobíte nič alebo sa rozhodnete na protest priviazať k prvému stromu a budete tam trčať, zatiaľ čo okolité stromy popadajú, alebo sa zamyslíte, čo by ste mohli urobiť, keby ste nemuseli riešiť peniaze. Akonáhle to vymyslíte, zožeňte tie peniaze a urobte to. Nebude to ľahké, ale ak sa pevne rozhodnete, tak ste na najlepšej ceste uspieť.

Záver

Verím, že pokiaľ ste doposiaľ považovali peniaze za nedôležité, tak teraz už o tom iste pochybujete. Peniaze síce nie sú v živote to úplne najdôležitejšie, ale napriek tomu sú veľmi potrebné a bola by hlúposť sa im brániť. Ďaleko lepším nápadom je používať peniaze správne, ale o tom si už povieme niekedy nabudúce.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance