80 % inštitucionálnych investorov očakáva, že kryptomeny predbehnú tradičné investície do 10 rokov
80 % inštitucionálnych investorov očakáva, že kryptomeny predbehnú tradičné investície do 10 rokov. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Gorodenkoff

Adopcia digitálnych aktív sa zintenzívňuje a kryptomeny sú čoraz viac akceptované organizáciami a korporáciami. Nedávno vyšla štúdia, ktorá zistila, že investori, maloobchodní aj inštitucionálni, sú vo veci budúcnosti trhu s kryptomenami veľmi optimistickí.

Inštitucionálni investori očakávajú masívny rast kryptomien

Až 80 % inštitucionálnych investorov uviedlo, že kryptomeny ako trieda aktív v nasledujúcom desaťročí predbehnú tradičné investičné nástroje. Oveľa nižšie percento (54 %) každodenných investorov vyjadrilo rovnaké presvedčenie o tom, že digitálne meny ako Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) predbehnú tradičné investičné aktíva. Vyplýva to z prvého prieskumu Crypto Pulse, ktorý uskutočnila kryptomenová burza Bitstamp.

71 % investičných respondentov uviedlo, že dôverujú kryptomenám ako triede aktív, na rozdiel od 65 % retailových investorov. Šesťdesiatsedem percent maloobchodných respondentov uviedlo, že verí, že kryptomeny sú dôveryhodnou investíciou, v porovnaní s 11 %, ktorí uviedli, že sú nedôveryhodné. 88 % inštitucionálnych investorov a 75 % retailových investorov pevne verí, že kryptomeny budú v blízkom časovom rámci svedkami univerzálneho a mainstreamového prijatia.

Čítaj tiež: Burzy masívne strácajú zostatky – na trhu je stále viac hodlerov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomeny sú už prítomnosť, nielen budúcnosť

Julian Sawyer, generálny riaditeľ spoločnosti Bitstamp, komentoval zistenia prieskumu nasledovne:

Prijatie kryptomien a iných digitálnych aktív napreduje bezprecedentnou rýchlosťou. V posledných rokoch sa kryptomeny presunuli z okrajov finančného ekosystému, aby sa ocitli v popredí a stali sa stredobodom mainstreamového investovania, pričom mnohé z najväčších obchodných miest na svete teraz uspokojujú hlad retailu aj inštitúcií po kryptomenách.“

Sawyer ďalej dodal:

V rokoch od vypuknutia pandémie sme videli nárast záujmu a kryptomeny sú teraz súčasťou širšej diskusie o globálnych makroekonomických záležitostiach. Náš prieskum ukazuje niečo, čo sme presadzovali už dlhú dobu: rozprávanie o prežití digitálnych aktív je definitívne pri konci – otázkou je teraz evolúcia.“

Vyššie uvedeného prieskumu sa zúčastnilo 28 563 ľudí z 23 krajín Severnej Ameriky, Latinskej Ameriky, Európy, Afriky, Blízkeho východu a Ázie a Tichomoria.

Čítaj ďalej: 5 tipov, ako pri obchodovaní s kryptomenami neprísť o peniaze

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre