Bitcoin_ halving

V súčasnosti sa veľa krypto investorov teší na halving BTC a pýtajú sa, čo to znamená a ako bude krypto komunita reagovať na zmeny. Ilya Goldberg, výkonný partner spoločnosti ECOS verí, že táto udalosť má pre krypto prostredie oveľa pozitívnejšiu zmenu, ako sme si pôvodne mysleli.

Čo je halving?

Čo presne je to ten halving? Z pohľadu laikov je to moment, keď sa odmena za ťažbu nových BTC blokov zníži na polovicu. Tento jav sa vyskytuje každých 210 000 blokov. Ak sa pozrieme na históriu, pôvodná výška odmeny bola stanovená na 50 BTC, ale potom bola znížená na 25 mincí, potom 12,5 mincí, čo je terajšia aktuálna odmena. V máji 2020 sa plánuje ďalšie zníženie na 6,25 BTC. Prevádzková efektívnosť BTC sa potom zvýši, jeho sieťové poplatky sa zlacnia, čo následne zvýši dopyt, čím sa Bitcoin priblíži k širšiemu prijatiu v globálnom meradle.

Pozrite sa ako dopadol halving Litecoinu! Obrovské zisky

Aké bude mať následky?

Dôsledky? Veľa ťažobných ASIC sa okamžite stane zastaranými a vypne sa. Prevádzka zastaraného hardvéru jednoducho nie je zisková. Zastarané zariadenie je také zariadenie, ktoré vytvára taký malý zisk, že nedokáže pokryť ani náklady na energiu. Bitmain Antminer S9 sa stane zastaralým. Dôležité však je, že tento typ minera pokrýva 80 % globálnej ťažby.

Viac o miningu si môžete prečítať TU.

Čo sa stane ďalej? Keď sa 80 % ťažobného hardvéru prepne do režimu offline kvôli nedostatočnej komerčnej životaschopnosti, hospodárska konkurencia medzi ťažiarmi sa drasticky zníži, zatiaľ čo nové modely ASIC získajú obrovskú výhodu z hľadiska efektívnosti. To následne spôsobí zvýšenie ceny nových modelov ASIC.

„V spoločnosti Ecos sme analyzovali uskutočniteľnosť nového hardvéru a jeho predpokladanú ziskovosť po znížení blokovej odmeny na polovicu. Záver je nasledujúci: teraz je najvýhodnejšia doba na investovanie do takých ASIC ako je Bitmain Antminer T17 alebo iných modelov s výkonom 38 – 40TH alebo vyšších, ktoré sú dokonale schopné generovať dostatočný zisk na pokrytie účtu za elektrinu a generovanie významného zisku“, hovorí Ilya Goldbergová.

V súčasnosti je model T17 ocenený na 1 299 amerických dolárov. V blízkej dobe sa toto číslo môže vyšplhať na 3 000 dolárov alebo viac rovnako ako v prípade modelu S9 počas ťažobného ošiaľu v roku 2017.

Príde vytúžený rast?

V minulosti každý halving spôsobil rast cien BTC. Odborníci sa zhodujú na tom, že to isté možno očakávať v roku 2020. Pridajme k tomu plánovaný pokles náročnosti o viac ako 50 % po tom, čo sa S9 mineri prepnú do režimu offline a dospievame k záveru, že ťažba inovatívnym hardvérom zostane zisková.

Chcete viac optimizmu?

Bitcoin za 100 000 USD už čoskoro, hovorí tvorca kryptomien ETH a ADA!

Čo čítať ďalej?

Pokiaľ sa zopakuje história, uvidíme opäť masívny rast kryptomien!

Zdroj:
coinspeaker.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance