Po dlhom prepade sa nálada v kryptomonovom priestore výrazne zhoršila. Posledné rally zatiaľ neukázalo, že by mal Bitcoin na vytvorenie nového higher high. Trader FilbFilb, ktorého analýzy sa tešia veľkému rešpektu, priniesol dlhodobú predikciu vývoja ceny, a to 30. októbra. Dnes sa pozrieme, ako sa jeho predikcii darí a čo si myslí o tom, kde BTC zamieri. 

Profesionálna analýza – 12.01.20 Technická analýza BTC/USD – Včera úradoval špekulatívny kapitál!

Ako vyzerá úspešná predikcia

FilbFilb je jedným z najobľúbenejších traderov na TradingView. Jeho analýzy sú široko ďaleko rešpektované. FilbFilb predikoval príchod obdobia tzv. reakumulácie. To v podstate znamená, že v parabolickom raste mal prísť pokles a dlhší pohyb do strany. Na nasledujúcom obrázku uvidíte podrobne popísaný graf.

bitcoin, Dávka nádeje – Známy trader predpovedá $20 000 za Bitcoin do júna 2020

Po období reakumulácie by podľa tradera mal prísť radikálny postup smerom nahor, ktorý sa v podstate spomalí na $ 20 000, a následné prerazenie ATH. Tu predikcia končí. Teraz sa pozrieme, ako si cena od toho času viedla.

bitcoin, Dávka nádeje – Známy trader predpovedá $20 000 za Bitcoin do júna 2020

bitcoin, Dávka nádeje – Známy trader predpovedá $20 000 za Bitcoin do júna 2020

Ako je vidieť, cena prerazila bielu trendline, ktorá následne začala fungovať ako rezistencia. S tou teraz cena BTC bojuje a pokúša sa preraziť smerom nahor. Pokusy o prerazenie boli zatiaľ zamietnuté. Aj napriek tomu, že cena nakoniec klesla hlbšie než FilbFilb očakával, zdá sa, že sa teraz chystá na obrat smerom nahor.

Hopium

To potvrdzuje aj ďalší obľúbený trader Murad Mahmudov. Ten poukazuje na to, že technické indikátory značia silný potenciál na vzostup. Podľa neho sa na trhu utvorila veľmi silná kombinácia rastúceho volume, rastúcej ceny a rastu open interest, čiže vzostup otvorených obchodných pozícií.

Máme pred sebou nádejný setup a teoreticky výbušnú situáciu, ktorá by zodpovedala predikcii FilbFilba. Avšak ako sme písali v predchádzajúcom článku o alternatívnom pohľade na cenu BTC, je extrémne dôležité byť pripravený na všetky varianty. A rýchly vzostup je rovnako relevantný variant, ako pretiahnutá doba akumulácie, ktorá by mohla končiť až v roku 2022.

Preto ako vždy pripomíname, že všetky cenové predikcie sú veľmi ošemetné a spoliehať sa na ne povedie nevyhnutne k chybám. Trh je miestom, ktoré sa snaží previesť čo najviac hráčov naraz. Aj preto musí byť dobrý trader pripravený na všetky varianty.

Čo čítať ďalej:

[Správy] Celkový počet Bitcoin adries je 600 miliónov – Počet BTC transakcií na nových maximách – Blockchain slávil úspech na CES

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PatrikMakelele Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Makelele
Guest
Makelele

Nech nakupi za vsetky prachy ked si to mysli, ja ked si myslim ze mi treba sr*t tak idem na zachod…

Patrik
Guest
Patrik

toto. tu čítavam už dva roky 😀 a posledne roky. sme není ani len nad 12tis….
už bolo. x predikci na fake čísla že sa čudujem ak tomu niekto uverí