Bitcoin ako na ňom zarobiť
Bitcoin ako na ňom zarobiť, zdroj: shutterstock.com/Autor: Sittipong Phokawattana

Bitcoin sa nám počas minulého roka znovu odtrhol z reťaze a to láka nováčikov investovať veľké peniaze. Veľa z nich si ani neuvedomuje riziká a vidí iba veľké zisky. Na prípadne straty nemyslia. V tomto článku si povieme niekoľko rád, ktoré vám môžu pomôcť vyhnúť sa stratám.

Investuj dlhodobo

Investovanie na burze nie je o rýchlom zbohatnutí, ale pomalých krokoch, ktoré každý deň robíš. Bitcoin rovnako ako každé aktívum, má krátkodobé cenové výkyvy. Niekedy dokonca pomerne dosť extrémne. A teda nakúpiť na 60 000 dolárov, držať ho niekoľko dní, keď cena spadne na 30 000 USD, zľaknúť sa a predať ho, nedáva úplne zmysel. A to si povedzme na rovinu, že toto je reálny príklady tisícok obchodníkov z jedného z najväčších poklesov, aký Bitcoin zažil. Cena sa od tohto momentu niekoľkokrát dostala na nové maximum. Takže predávať po 1 týždni, resp. očakávať obrovské zhodnotenie je nezmysel, ktoré na burze nikdy nefungovalo. Často sa niektorí investori dostanú do zisku až po 3 rokoch. Záleží od vedomostí, skúseností a aj obchodného systému.

Neber investovanie ako tvoju prácu

Ďalšia veľmi podobná chyba, ktorej sa treba vyvarovať, sú očakávania, že investovanie je ako typické zamestnanie s fixnou odmenou. Nie, nie je! Samozrejme, zisky časom môžu narastať, či už pre to, že eliminujeme chyby, alebo navyšujeme svoj obchodný kapitál. Avšak trh je veľmi zradný, preto ziskovosť každý mesiac bude iná. Dokonca môžu prísť aj obdobia v čase recesie, keď sa budeme musieť zmieriť aj so 6 mesačným negatívnym výsledkom na obchodnom účte. Samozrejme, nejde o chybu obchodníka. Taká proste burza je. A my sa jej musíme prispôsobiť.

Ako efektívne narábať s burzou sa môžeš naučiť aj v našej live trading room, ktorá ťa prevedie svetom tradingu a pod dohľadom našich traderov sa výrazne posunieš ku tvojim očakávaným ziskom.

Pravidelne dokupuj Bitcoin

Nič tým nepokazíš, keď pravidelne budeš dokupovať. Práveže naopak, aj v prípade nie najlepšieho vstupu na trh (na lokálnom maxime) si môžeš pekne spriemerovať nákupnú cenu na oveľa nižšiu hodnotu. Veľmi dobrý spôsob aktívneho nákupcovia je aj DCA obchodný systém, o ktorom sa viac dozvieš v tomto video návode.

Vytvor si obchodný systém

Každý investor alebo obchodník má svoj plán, ktorý dodržiava. Samotný plán aj keď sa to nezdá, patrí k úplným základom úspešného tradera. Zadefinovať si časový horizont, teda  akú dlhú dobu chceme investovať. Koľko peňazí si môžem dovoliť investovať aj ochranné prvky, vďaka ktorým vieme eliminovať straty. Toto sú všetko dôležité veci. Môže mi veľmi pomôcť aj obchodný denník, v ktorom viem aktívne sledovať výkon portfólia a podľa toho sa vždy rozhodnúť, aké mince nakúpiť a naopak, aké predať.

Prečítaj si aj: Bitcoin sa dostal na dôležitý support – Prípadný break out môže spustiť výpredaj!

Nenakupuj iba jedno aktívum (Bitcoin)

Nakúpiť iba jedno aktívum je cesta do pekla. Je to niečo ako staviť na jednu kartu. Každý dobrý investorov má rozložené svoje portfólio tak, aby bolo chránené pred zlyhaním trhu. Samozrejme, netreba to preháňať a mať v portfóliu 50 kryptomien. Optimálne je okolo 20 kvalitných mincí vrátane Bitcoinu.

Zaujímajú ťa kryptomeny a chceš sa naučiť na nich zarábať. Pridaj sa do našej live room, kde na vlastne oči uvidíš ako sa zhodnocujú peniaze na burze. 

»»»Chcem vstúpiť do VIP skupiny.«««

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre