Bitcoin je nudný? Dnes dosiahol ŠTYRI maximá – Tu sú

0

Cena Bitcoinu sa za posledné dva mesiace veľmi nezmenila. Pohybuje sa medzi 9-10 tisíc dolármi a akékoľvek pokusy o väčší pohyb hore skončili neúspechom. Naposledy sa Bitcoin obchodoval za viac než 10 tisíc dolárov 1. júna, kedy otestoval tohtoročné cenové maximum (10 450 $). Na prvý pohľad sa teda môže zdať, že sa nič zaujímavé nedeje. To však absolútne nie je pravda. Pod kapotou to už vrie, inštitucionálni investori vo veľkom nakupujú a záujem o Bitcoin rastie rekordným tempom. To sa odzrkadlilo aj na niektorých metrikách. 

Na Twitteri na to dnes upozornil užívateľ Rafael Schultze-Kraft, ktorý spomenul hneď štyri metriky, na ktorých Bitcoin vytvoril dlhoročné maximá. Všetky štyri odzrkadľujú rastúci záujem o túto kryptomenu a stále väčšie využívanie BTC siete.

Pád Bitcoinu na 6000 $ bude bullish – Tu sú dôvody

Za zmienku stojí hlavne rekordný počet nových BTC adries ktorý ukazuje na rastúci počet ľudí, ktorí používajú Bitcoin. Počet nových adries vytvorených behom jednej hodiny dnes dosiahol 2-ročné maximum. Počet aktívnych adries v priebehu jednej hodiny dosiahol ročné maximum (naposledy sme podobnú aktivitu na sieti zaznamenali počas cenového vrcholu – 14 000 $ v minulom roku). Počet transakcií odoslaných v priebehu jednej hodiny dnes vytvorilo 10-mesačné maximum.

Zaujal vás tento článok? Po novom nám to môžete dať vedieť pomocou smajlíkov!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre