3 spôsoby, ako zvýšiť svoj príjem na trhu s kryptomenami

Novinky 3 spôsoby ako zarábať na kryptomenách.
3 spôsoby ako zarábať na kryptomenách. Zdroj: Shutterstock.com/lassedesignen
Anycoin pc bannerBitmarkets

Najmenej riskantným spôsobom ako chrániť svoje kryptomeny je jednoznačne hardvérová peňaženka, ktorá je odpojená od internetu. Navyše vám zabezpečuje aj vlastníctvo súkromných kľúčov, čo je na kryptomenovom trhu obzvlášť dôležité. Táto metóda síce eliminuje mnohé riziká, no existujú viaceré spôsoby, ako zarábať na kryptomenách efektívnejšie.

V prípade, že obchodník s kryptomenami vyberie svoje mince z hardvérovej peňaženky, má niekoľko možností ako investovať. V tomto článku sa pozrieme na 3 spôsoby, ako zvýšiť príjem na tomto volatilnom trhu.

Staking

Staking vás motivuje, aby ste svoje kryptomeny nechali na peňaženke, vďaka čomu získavate ďalšie mince vo forme odmeny. Okrem toho pomocou tejto metódy investovania prispievate k chodu samotnej siete, jej efektívnosti a bezpečnosti. Najmenej rizikový spôsob držania mincí je ponechanie kryptomeny na vlastnej peňaženke, no existuje mnoho poskytovateľov stakingu, ako napríklad Binance, kde ste za držanie odmeňovaní.

Ziskovosť stakingu závisí predovšetkým od zvoleného altcoinu a od doby držania mincí. Transakcie overujú ľudia, ktorí doslova investovali do blockchainu prostredníctvom stakingu. Sieť si vyberá validátorov na základe veľkosti vkladu jednotlivých investorov.

Binance staking

Binance staking. Zdroj: Binance

Mohlo by ťa zaujímať: Binance staking – Ako na pasívny príjem až do 110,32 % p.a

Dlhodobá stratégia

Tento spôsob je veľmi jednoduchý, ale vyžaduje jasné pravidlá z dlhodobého hľadiska. Ak investor plánuje obchodovať kryptomeny iba raz za čas a nechce sa zamýšľať nad analýzou trhu, tento spôsob je presne preňho. Je ale potrebné splniť tieto 3 podmienky:

  • DCA (dollar cost averaging)
  • Vykupovanie prepadov
  • Eliminácia emócií

Ako už z názvu vyplýva, DCA je spriemerovanie trhu pravidelnými obchodmi. Táto metóda je často využívaná aj na akciovom trhu medzi širokou verejnosťou pomocou pravidelných nákupov ETF alebo indexov. Nie je totižto možné, aby obchodník dokázal identifikovať každé minimum a maximum trhu, a preto trh kopíruje.

Túto metódu je vhodné doplniť o vykupovanie prepadov. To znamená, že si stanovíte pravidlo, že ak trh klesne o minimálne 15 % za 24 hodín, tak následne vykonáte jednorazový nákup metódou DCA. Prudký prepad nie je zárukou, že trh pôjde najbližšie mesiace hore, ale poskytuje príležitosť na nákup počas formovania extrémnych miním.

Vykupovanie prepadov je manuálny zásah do obchodovania na rozdiel od DCA. To znamená, že obchodník musí eliminovať strach a chamtivosť. Suma nákupu počas veľkých prepadov by mala byť dopredu stanovená a obchodník by ju nemal meniť podľa nálady na trhu.

Obchodná metóda DCA

Obchodná metóda DCA. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pôžičky

Pôžičky sa dostali do popredia hlavne vďaka decentralizovaným financiám (DeFi). Požičiavanie peňazí funguje bez sprostredkovateľa, ako to poznáme zo sveta tradičných financií, kde vstupuje banka. Ak poskytnete svoje kryptomeny niekomu inému, tak dostanete za to úrok. 

Výnosy závisia od zvolenej platformy, ale aj od samotnej kryptomeny. Taktiež je dôležitá doba pôžičky, pričom väčšinou je využívaná denná, týždenná a mesačná perioda. Taktiež je dôležité povedať, že existujú centralizovaní aj decentralizovaní veritelia kryptomien. Obaja vyžadujú, aby dlžník zložil kolaterál, čím sa mu naskytne možnosť kryptomenovej pôžičky. Hlavnou nevýhodou pôžičiek je samotná nestabilita cien kryptomien, čo predstavuje riziko pre obe strany.

Jediné, čo stačí urobiť, je registrovať sa na platforme požičiavania, vybrať si kryptomenu na vloženie a poslať prostriedky na platformu.

Tieto možnosti, ako zhodnotiť svoje kryptomenové držby, nie sú ani zďaleka jediné a existuje mnoho ďalších. Napriek tomu sa tieto formy investovania radia medzi najjednoduchšie a navyše nevyžadujú dlhoročnú prax.

Prečítaj si tiež: DCA: najlepší obchodný systém na kryptomeny – oplatí sa používať?

Okazio PCKvakomat mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.