Bitcoin si v roku 2020 užíva slušné zisky. Od 1. januára už získal takmer 30% a prekonal  niekoľko kľúčových rezistencií. V krypto-komunite sa šepká, že bear market je skončil a je na čase rásť. Možno až na 100 000 dolárov! No, uvidíme. Tak ako tam, teraz nás čaká veľmi náročná úloha. Prekročiť magických 10 000 $.

Iste, niekto by mohol povedať, že trh s BTC je manipulovaný a ak budú veľkí hráči chcieť, iste nebudú mať problém spraviť 600 $ pumpu. Opak je však pravdou. Veľkí hráči nespolupracujú. Ak jeden začne pumpovať, druhý bude so ziskom predávať a vo výsledku sa nič nestane. Navyše, máme tu prvú veľkú prekážku.

Rezistencia na hladine 9580 $ vytvára silný predajný tlak

Z hľadiska technickej analýzy tu máme silnú reakčnú úroveň na hladine 9580 $. Ide o high z októbra 2019, od ktorého sa Bitcoin silno odrazil. Nasledoval pád až na 6500 $. Bitcoin je už síce vonku zo 7-mesačného klesajúceho kanálu, ale Na oslavu je ešte stále priskoro.

Prekonať 9580 $ bude vyžadovať veľké býčie momentum, ktoré nám momentálne chýba. Prečo? Máme tu dva možné dôvody.

Odporúčame prečítať si: Analýza ceny BTC vo vzťahu k aktívnym adresám – Adopcia a cenový rast idú ruka v ruke

Bullrun Tesly zatienil Bitcoin

Existuje množstvo investorov, ktorí vyhľadávajú obchodné príležitosti s možnosťou obrovských ziskov. Jednou takouto príležitosťou je Tesla, ktorá sa po troch ťažkých rokoch pozviechala a v blízkej dobe by mohla predviesť slušný bullrun.

Bohužiaľ, kryptomeny sú očiach mnohých investorov podstatne rizikovejšie, než Tesla, a tak radšej tlačia peniaze do tejto americkej automobilky.

Aj konopné akcie vyzerajú chrumkavo. Prečítajte si náš článok: 2020 ako rok marihuany – Budú konopné akcie nasledovať Bitcoin?

Bakkt Options už týždeň bez objemov

Burza Bakkt nedávno spustila nový finančný nástroj krytý fyzickými Bitcoinami. Bakkt Options si však zatiaľ nezískali srdcia krypto-obchodníkov. Tento trh už desať dní zíva prázdnotou.

Viac v tomto článku: Bakkt má problémy s nízkymi objemami na opciách – Značí to blížiaci sa problém pre kryptomeny?

Toto sú iba tri negatívne fundamenty, ktoré Bitcoin obmedzujú v ďalšom rastie. Poznáte ďalšie? Napíšte ich do komentárov a radi ich spracujeme v ďalšom článku.

A ako to vidíte vy? Myslíte si, že návrh mal byť schválený?

View Results

Loading ... Loading ...

Mrknite na túto skvelú analýzu:

Analýza ceny BTC vo vzťahu k aktívnym adresám – Adopcia a cenový rast idú ruka v ruke

Zdroj:
bitcoinist.com