social-media-voice

Bohužiaľ, aktuálne nemôžeme využívať ideálne sociálne médium, ktoré by vyvážilo slobodu prejavu s politickou korektnosťou. Okrem toho môžu tvorovia ako Facebook zdieľať vaše osobné údaje. Je platforma Voice od Block.one ideálnou alternatívou?

Nová blockchain platforma Voice

V minulom roku spoločnosť Block.one, spoločnosť stojaca za blockchainom EOS, oznámila svoju ambíciu čeliť Facebooku a vyvíjať platformu sociálneho média, ktoré odmeňuje používateľov tokenmi založenými na blockchaine za vyjadrenie ich názorov.

Decentralizácia však nie je kľúčové slovo pre túto platformu Voice. Namiesto toho platforma kladie dôraz na skutočnú identitu a transparentnosť vďaka blockchainu. Inými slovami, je pravdepodobné, že Voice bude iba ďalším sociálnym médiom. Iné to bude v tom, že bude postavená na blockchaine.

Teraz, keď hovoríme o sociálnych médiách, vráťme sa k počiatkom sociálnych médií. Mark Zuckerberg, zakladateľ a generálny riaditeľ Facebooku, propagoval svoju novú platformu vysokoškolským študentom na Harvarde, pričom v súkromí ich nazval hlupákmi. Pravdepodobne viete, že medzi ním a jeho priateľom unikla konverzácia, ktorú zrejme nemal vidieť nikto:

V tých časoch súkromie ešte niečo znamenalo. Dnes však radi zdieľame všetky aspekty nášho života. Keďže to nestačilo, sociálne médiá, ako napríklad Voice, lákajú do svojho ekosystému, ale až po absolvovaní overovacieho postupu. Platforma Voice je ohľadom skutočnej identity seriózna.

Niečo nové, lepšie…?

V skutočnosti neočakávajte platformu sociálnych médií, ktorá uspokojí všetkých používateľov rovnako. Ľudia sú iní a vždy tu bude niekto urazený názorom niekoho iného. Z dôvodu slobody prejavu je však určitý stupeň nesúhlasu prirodzený a musí byť akceptovaný.

Voice sa propaguje ako platforma, ktorá umožňuje používateľom vyjadriť svoje názory a získať za to odmeny. Aj keď by platforma mohla uspieť pri odstraňovaní skrytých algoritmov a predaja osobných údajov, nebude prínosom pre všetkých používateľov rovnako. V našom rozmanitom svete je to nemožné – je to utópia.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Voice teda nedovolí svojim skutočným ľudským používateľom vyjadriť hocijaké názory. Namiesto toho dôjde k moderovaniu, aby sa zabránilo falošným správam, šikane a manipulácii. Inými slovami, Voice pravdepodobne zverejní to, čo sa mu páči a cenzuruje to, čo nepovažuje za politicky korektné. Spoločnosť tento krok vysvetlila:

Moderovanie je stále problémom a pravidlá upravujúce jeho uplatňovanie sú vo  všeobecnosti mimo kontroly prevádzkovateľov platforiem a v rukách regulačných orgánov a príslušných zákonov. Ako spoločnosť veríme v slobodu prejavu a túto hodnotu budeme uprednostňovať pri práci v rámci obmedzení všetkých zákonov a predpisov.

Čo čítať ďalej?

TOP 5 málo známych kryptomien s veľkým potenciálom

Zdroj:
bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance