Nasdaq, S&P 500

Nie je úplne pravidlom, že tri najväčšie indexy výraznejšie rastú v ten istý deň. Aj preto je dnešok čiastočne špeciálny (aspoň trošku). V porovnaní s kryptomenami ide samozrejme o veľmi „smiešne skoky hore,“ treba ich však pozorne ich sledovať. Dow Jones Industrial Index, S & P 500 a Nasdaq totižto vo veľkom hovoria o stave americkej ekonomiky (čo sčasti ovplyvňuje aj tú globálnu). Čo však spôsobilo tento spoločný rast daných indexov?

Čaká sa na výsledky stretnutia FEDu?

Ako to už býva zvykom, dôvodov môže byť hneď niekoľko. Jedným z tých najzávažnejších sú pochopiteľne očakávania toho, ako dopadnú stretnutia FEDu. Tie prebiehajú už od včera a záver by mali priniesť dnes (už v týchto hodinách).

Samozrejme, že na ich vyjadrenie čakajú najmä investori z Wall Street. Tí sú totiž veľmi ovplyvnení tým, ako vysoko je nastavená úroková miera. A práve tá by sa mohla meniť na dnešných zasadnutiach FEDu.

Predpovedá sa, že príde k čiastočnému zníženiu (o 25 bázických bodov), ale ako sme sa vyjadrili už včera, Trumpovi sa toto zníženie veľmi nepozdáva. Podľa jeho slov by malo prísť k oveľa výraznejšiemu zníženiu úrokových mier. Prísť by malo k zníženiu prvý krát od roku 2008.

Pomôcť mohli aj stretnutia v Číne

K rastu všetkých indexov mohlo pomôcť aj niečo iné. A tým boli stretnutia Stevena Mnuchina (U.S. Treasury Secretary – Minister Financií) a Roberta Lighthizera (Trade Representative – Obchodný zástupca) s čínskym vice-premiérom Liu He. Tieto vyjednávania mali podľa všetkých zdrojov dopadnúť veľmi dobre.

Navyše, už v septembri by sa mali konať ďalšie vyjednávania na pôde USA. Istým spôsobom sa dajú tieto kroky vnímať ako oficiálne zažehnanie obchodnej vojny, ktorá hrozila najmä medzi USA a Čínou. Vo vzduchu bola hrozba tejto vojny už veľmi dlhý čas. No konečne vyzerá, že by k tejto vojne nikdy nemuselo dôjsť.

Dow Jones Industrial Index dnes poskočil dnes približne o 0,16 %. Nasdaq a S & P 500 zaznamenali takisto rast a to o 0,18 %, respektíve o 0,03 % (nič veľa, ale predsa len). Zo všetkých sektorov sa darilo najmä technologickému sektoru.

Záver

Aj napriek tomu, že väčšina z nás ešte čaká na výsledky stretnutia Federal Reserve, zdá sa, že indexy sa už akoby prispôsobili. To spôsobilo mierny rast všetkých troch najväčších amerických indexov na čele s Dow Jones Industrial Index. Výsledky tohto stretnutia budeme určite pozorne sledovať aj my, pretože môžu veľa napovedať nielen do budúcnosti kryptomien, ale takisto aj voči témam, ako sú blížiaca sa kríza a aktuálny stav finančných trhov.

Čo čítať ďalej?

Pravidlá, ktoré musí vedieť naozaj každý – Základy Elliott Waves – Denník 7. týždeň

Zdroj:
ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance