11-ročný chlapec spúšťa vlastné ICO.
11-ročný chlapec spúšťa vlastné ICO. Zdroj: shutterstock.com/vectopicta

Každý z nás už určite v živote počul krátku frázu: Vek je iba číslo. Nech to bolo v akomkoľvek kontexte, určite sa táto fráza dá aplikovať aj do sveta kryptomien. Iba nedávno sme vás informovali o tínedžerovi, ktorí tvrdí, že sa dostane do Ledger zariadenia. Rovnako sme sa v tomto článku venovali chlapcovi, ktorý vo veku iba 11 rokov napísal knižku o kryptomenách. No a dnes sa budeme venovať opäť iba 11-ročnému vizionárovi, ktorý dokonca spúšťa vlastné ICO.

CEO spoločnosti Pocketful of Quarters

George Weiksner je vo veku iba 11 rokov jeden z najmladších CEO vôbec. Nazývaný aj „cryptokid“ (kryptomenové dieťa), George Weiksner práve spustil ICO fázu svojej kryptomeny Pocketful of Quarters. Čas na vytvorenie svojej meny si v jeho mladom veku musel hľadať niekde medzi písaním domácich úloh, hraním sa a spaním.

George Weiksner žije v americkom štáte Connecticut, v meste Old Greenwich, kde navštevuje aj svoju základnú školu. Avšak vo svete kryptomien by sa George mohol považovať za akúsi rastúcu Superstar, ktorej sa dostáva čím ďalej, tým viac pozornosti (a to z pochopiteľných dôvodov). Nedávno sa napríklad vyjadril, že Bitcoin sa mu príliš nepozdáva a že kryptosvet ponúka aj lepšie varianty.

„Ráno vstanem okolo šiestej hodiny, potom idem do školy, kde som zhruba do štvrtej. Kým prídem naspäť domov a spravím si úlohy, tak je šesť hodín. Potom sa už iba navečeriam, pozriem ceny kryptomien a predtým ako idem spať, tak pracujem na svojom projekte. Zvyčajne som v posteli už okolo ôsmej hodiny večer.“

Takto skromne a jednoducho opísal svoj deň George.

Pocketful of Quarters

Pocketful of Quarters je kryptomena, ktorá bola nedávno uvedená na trh v jej počiatočnej ICO fáze. Počas tejto fázy sa mladík pokúsi vyzbierať 1 000 až 2 000 ETH. Pocketful of Quarters je decentralizovaná platforma zameraná na online gaming priemysel. Jej hlavným cieľom je stať sa platidlom vrámci rôznych online gaming platforiem.

Ako sa sám Weiksner vyjadril, nápad na svoju kryptomenu dostal hneď v momente, kedy mu jeho otec začal kryptomeny opisovať. George vychádzal z vlastnej skúsenosti, ktorá ho pri hrách frustrovala. Kedykoľvek začal hrať novú online hru, ktorá sa mu ale časom prestala páčiť a mal v danej online hre mince (coins), tieto mince sa nedali nijako z hry dostať von. Práve kvôli tomu považoval hranie danej hry ako úplnú stratu času.

A vzhľadom na to, že tieto mince vedia odomykať nové levely, alebo vylepšovať zbrane a charakter v hre, sa George rozhodol tento problém riešiť. Svojimi tvrdeniami navyše dokazuje, že vo svoj projekt naozaj verí a vidí v ňom veľký potenciál. Veď posúďte sami.

„Momentálne pracujeme na tomto projekte skoro 6 mesiacov. Verím však, že do roka bude cena našej spoločnosti vyjadrovaná v miliardách dolárov.“

Záver

Mladý George Weiksner by svojimi vedomosťami o kryptomenách asi nejedného z nás schoval do vrecka. Na druhej strane treba ale povedať, že ho ku kryptomenám vedie jeho otec a preto má tento chlapec naozaj výborné prostredie na rast v kryptomenovom svete. Netreba preto klesnúť na duchu, ale radšej sa postupne vzdelávať o kryptomenách čo najviac. Pomôcť by vám mohol napríklad tento zdroj.

Sledujte náš Facebook, aby ste sa dozvedeli ďalšie správy z oblasti kryptomien a diskutujte s nami na najväčšom česko-slovenskom fóre o kryptomenách. Registrácia trvá menej než 30 sekúnd.

Zdroj:
marketwatch.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance