Aplikácia Cointext umožní BCH transakcie pomocou SMS protokolu i bez internetu.
Aplikácia Cointext umožní BCH transakcie pomocou SMS protokolu i bez internetu. Zdroj: shutterstock.com/OlivierLeMoal

Aplikácia Cointext umožní BCH transakcie pomocou SMS protokolu i bez internetu – Bitcoin futures na rekordných objemoch aj napriek poklesu trhu – Celková tržná kapitalizácia kryptomien pod úrovňou 300 miliard USD – Bitfinex nebude akceptovať žiadnu venezuelskú kryptomenu – Bitfinex zvažuje presídlenie do Švajčiarska – Nemecká turistická komora akceptuje platby v BTC – Futbaloví fanúšikovia budú môcť platiť za ubytovanie v BTC behom svetového poháru – Newegg umožní platby v BTC i v Kanade

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Platforma pre zaslanie textových správ Cointext oznámila, že zahajuje službu, ktorá umožňuje všetkým transakcie s Bitcoin cash (BCH). Nebudú pri tom potrebovať pripojenie k internetu. Cointext používa SMS protokol (Short Message Service) a beta verziu možno testovať v USA, Kanade, Južnej Afrike, Švajčiarsku, Švédsku, Holandsku a Veľkej Británií. Celý článok v angličtine TU.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Čo je to Bitcoin Cash?

Kryptomeny a ICO

29. marca zaznamenal trh s futures kontraktami na oboch burzách CBOE i CME rekordné objemy. A to aj napriek tomu, že cena Bitcoinu spadla z 8 000 na 7 300 USD. Kryptotrhy na Západe nezaznamenali veľký záujem zo strany inštitucionálnych investorov a maloobchodníkov. Zatiaľ v regionech, ako je Japonsko a Južná Kórea, inštitucionálni investori už začali investovať na trhu. Celý článok v angličtine TU.

Digitálne meny vo štvrtok behom výpredajov na trhoch prepadli až o 10%. Celková hodnota všetkých kryptomien klesla cez noc pod 300 miliard dolárov, na štvormesačné minimum vo výške 274 miliard dolárov, podľa serveru Coinmarketcap. Celý článok v angličtine TU.

Burzy

Bitfinex oznámil, že nezalistuje ani nebude akceptovať transakcie s novou štátnou venezuelskou kryptomenou krytou ropou. Rozhodnutie sa týka aj akékoľvek iných tokenov, ktoré môže krajina v budúcnosti vydať. Medzitým venezuelská vláda údajne stanovila minimálnu výšku investície pre počiatočnú ponuku svojej kryptomeny Petro. Celý článok v angličtine TU.

Minulý týždeň sa Binance presunula z Ázie na Maltu. Binance je najväčšia platforma pre obchodovanie s digitálnymi menami s denným objemom obchodov vo výške až 1,4 miliardy dolárov. Ďalšia významná burza Bitfinex, obchodná platforma založená na Tchaj-wane a Hongkongu, ktorá spracováva kryptomenové transakcie v amerických dolároch, zvažuje trvalé premiestnenie do Švajčiarska. Celý článok v angličtine TU.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Binance sa sťahuje na Maltu

Biznis

Nemecká národná asociácia pre cestovný ruch (GNTB) akceptuje Bitcoin a ďalšie kryptomeny ako spôsob platby za svoje služby. Celý článok v angličtine TU.

Futbaloví fanúšikovia budú môcť zaplatiť Bitcoinami za ubytovanie, keď navštívia Rusko behom tohtoročných majstrovstiev sveta. Hoteli v Kaliningrade, ktoré očakávajú hosťov z ôsmych krajín, spolupracujú s miestnym poskytovateľom platieb za účelom ponuky tejto služby. Celý článok v angličtine TU.

Spoločnosť Newegg, ktorá má približne 36 miliónov zákazníkov a bola jednou z prvých známych spoločností, ktorá začala prijímať platby v kryptomenách, uviedla v utorok, že platby v Bitcoinoch představovali v USA „malý, ale rastúci prúd nákupných transakcií“ a tak sprístupní tieto platby i kanadským zákazníkom. Celý článok v angličtine TU.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance