Iba 11 ročný chlapec napísal knihu o Bitcoine.
Iba 11 ročný chlapec napísal knihu o Bitcoine. Zdroj: shutterstock.com/MOZCOMateuszSzymanski

Bitcoin je fenomén. A je úplne jedno, či to budú bankári, politici alebo inštitucionálni investori spochybňovať a tvrdiť opak. Bitcoin spolu s inými kryptomenami zaujali pozornosť všetkých vekových vrstiev na celom svete. Dôkazom nám môže byť napríklad Andrew Courey, 11 ročný chlapec z USA, ktorý napísal knihu o Bitcoine.

Expert na Bitcoin medzi rovesníkmi

Andrew Courey má 11 rokov, chodí do 6.triedy a pochádza z amerického Massachusetts. Rovnako ako všetci jeho rovesníci obľubuje športy a rôzne hry. Avšak na rozdiel od svojich rovesníkov je Andrew expertom na Bitcoin. Predpoklady na to určite má, pretože obľubuje matematiku, hranie sa s mobilnými aplikáciami alebo dokonca často prichádza s novými biznisovými nápadmi.

Iba minulý rok sa Andrew dohodol so svojimi rodičmi, že ak sa mu do jeho štrnástich rokov podarí zarobiť 20 miliónov dolárov, bude môcť skončiť so školou. Práve vďaka tomuto smelému plánu sa Andrew začal zaujímať o kryptomeny. Postupne začal čítať a pozerať videá o Bitcoine, o ťažbe kryptomien a skorých investoroch, ktorí zarobili na kryptomenách obrovské peniaze.

Z pochopiteľných dôvodov bolo investovanie do Bitcoinu pre Andrewa neprijateľné. Jeho otec Jeff Courey mu však poradil, aby sa nevzdal svojich vedomostí a zúžitkovali ich. Jeffa veľmi tešilo, že jeho syn prejavil záujem o pasívny príjem a preto mu poradil, aby zo všetkých informácií, ktoré o Bitcoine má, napísal knihu.

Early Bird Gets The Bitcoin

Andrew sa preto rozhodol napísať knihu s názvom „Early Bird Gets The Bitcoin: The Ultimate Guide To Everything About Bitcoin.“ Vďaka svojim informáciám bol Andrew schopný napísať 57 stranovú knihu. Andrew sa vyjadril:

„Každý, kto sa chce vzdelávať o kryptomenách, musí byť pripravený na desiatky až stovky hodín výskumu. Táto kniha je preto veľmi jednoduchá na pochopenie.“

Čitatelia nájdu v knihe kapitoly o histórii Bitcoinu, peňaženkách, Ethereu ale aj ICO (initial coin offering). Dôvod, prečo sa kniha volá Early Bird (Ranné vtáča), je veľmi pochopiteľný, kedže kniha má byť venovaná najmä deťom.

Peňaženka je ako poštová schránka

Andrew si dal za úlohu nájsť podobnosti medzi blockchainom a Bitcoinom v porovnaní s dnešným svetom. Vďaka tomu by mohli deti pochopiť nové a zložité koncepty spojené s kryptomenami. Pri Bitcoinových peňaženkách našiel Andrew napríklad nasledujúcu analógiu:

„Predstavte si Bitcoin peňaženku ako poštovú schránku. Poštár (predstavujúci public key- verejný kľúč) má prístup ku všetkým poštovým schránkam, avšak iba osoba s kľúčom od schránky sa vie ku pošte dostať (predstavujúci private key- súkromný kľúč).”

Záver

Aby bola knižka dostatočne zaujímavá pre deti, Andrew sa rozhodol ukončiť každú kapitolu zaujímavým faktom. Aj takéto maličkosti by mohli pomôcť spopularizovať knihu. Úspech tejto knihy by nielenže mohol prilákať viac detí ku novým technológiám, ale určite by pomohol aj mnohým rodičom pochopiť ako kryptomeny fungujú.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook. Twitter alebo Instagram. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance