10 najlepších web pomocníkov pre ICO

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Svet kryptomien sa vyvíja skutočne zbesilým tempom. To sa týka aj jednej oblasti, ktorá je s týmto svetom úzko spojená. Ide o ponuky ICO (Initial Coin Offering – prvotná ponuka coinov), ktorých je naozaj veľa. Dokonca toľko, že bežný smrteľník sa v tejto záplave dokáže ťažko orientovať. Preto sme sa na túto problematiku zamerali v tomto článku a prinášame výber desiatich najlepších webov, kde môžete nájsť tie najkvalitnejšie informácie vrátane recenzií a hodnotení.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek.

Icodrops.com: Umožňuje jednoducho sledovať nové a aktívne projekty. Tu uvedené projekty sú vyberané naozaj starostlivo. Bohužiaľ, v súčasnej dobe nie je tých skutočne kvalitných projektov toľko, ako ich bolo predtým. To sa odráža aj na počte projektov uvedených na stránke. Často sa stáva, že pri projektoch, ktoré dostali hodnotenie „High Interest”, sa strhne vlna až bláznivo vysokého záujmu a FOMO efektu. Pre ICO, ktoré sú ohodnotené High/Very High Interest, väčšinou nie je problém úspešne dokončiť fázu predpredaja mincí.

Icogens.com: Rozhranie je dosť podobné predchádzajúcemu webu. Navyše sú pridané ešte ďalšie kategórie a sociálne kanály. Je tu veľmi vysoká selekcia ICO a na stránky sa dostanú iba tie naozaj dobré. Kvalita ich hodnotenia je veľmi pôsobivá. Do celkového ratingu sa pridáva nová kategória Termín, ktorá znamená dobu trvania týchto ICO. Pridávanie a aktualizácia nových ICO na stránkach sú veľmi rýchle. To uľahčuje investorom ich rozhodovanie, do ktorých ICO sa oplatí investovať.

Odporúčame: Prehľadná mapa aktuálnych regulácií kryptomien a ICO vo svete

Icobench.com: Tieto webové stránky sú trochu odlišné. Tu prezentované ICO projekty nepodliehajú tak prísnej kontrole a niektoré hodnotenia odborníkov sú prinajmenšom „veľmi zvláštne a nepresné”. V prípade, že došlo k nedorozumeniu, je tiež celkom ťažké dosiahnuť nápravu a zmenu skóre.

Icotracker.net: Číslo udávajúce počet ICO projektov na tejto stránke vyzerá na prvý pohľad pomerne slušne. Bohužiaľ, nie všetky informácie o predaji tokenov sú včas aktualizované. Konečné hodnotenie ICO tak nemusí byť vždy presné.

Trackico.io: Webové stránky, kde nájdete skutočne veľký počet rôznych projektov. Bohužiaľ, kvantita nezodpovedá kvalite a okrem tých kvalitných tu nájdete aj tie horšie. ICO s najlepším hodnotením sú v zoznamoch na popredných miestach, čím horšie skóre, tím sú v zozname nižšie.

Icorating.com: Užívateľské rozhranie nie je úplne optimálne. Projekty sú zoradené v tabuľkách a to podľa položiek „Investičný rating” a „Najmenej rizikové projekty”. Priradený rating závisí od rizika a hypu, ktorý okolo projektu panuje. Chýbajú tu niektoré aktuálne a atraktívne projekty.

Tip redakcie: 11-ročný chlapec spúšťa vlastné ICO

Coinschedule.com: Jasné a jednoznačné delenie podľa rôznych kritérií. Na stránkach je veľké množstvo projektov, ale niektoré opäť bohužiaľ na úkor kvality. Na rating, ktorý ICO obdrží, sa nedá vždy stopercentne spoľahnúť a niekedy môžete byť prekvapení.

Cryptorated.com: Snaží sa poskytovať informácie o nových a atraktívnych projektoch. Obsahuje grafy, analýzy a hodnotenia jednotlivých ICO. Frekvencia udeľovania ratingu je ale nepravidelná.

Icoreview.site: Aj tu sa stretnete s absenciou niektorých nových a atraktívnych projektov. Na tejto stránke je aj fórum podobné Bitcointalku. Užívatelia ale nie sú príliš aktívni. Udelený rating tiež nemusí byť vždy adekvátny.

Icoholder.com: Táto stránka šetrí investorom ich čas. Ukazuje prehľadne na jednom mieste ICO vrátane grafu, udeleného hodnotenia a informácií o ňom. Keďže všemožných nových ICO je naozaj veľké množstvo, občas sa stane, že nie všetky sú ohodnotené ratingom. Ak už ale bol rating udelený, tak je celkom zodpovedajúci. Na prvých miestach sú ICO s najvyšším dosiahnutým skóre. Nikto nechce byť na posledných miestach.

Mohlo by vás zaujímať: Coinmarketcap a jeho 7 alternatív

Záver

Ako to už býva, každá webové stránka má svoje výhody, ale aj nevýhody. Je na každom z nás, pre ktoré stránky sa rozhodne. Naši traja favoriti sú Icodrops, Icogens a Icoholder. Pred každou investíciou (a v prípade investícií do ICO to platí dvojnásobne) majte ale na pamäti, že nie všetko musí vyjsť a mali by ste investovať iba toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.