Zuckerberg a Bezos pred kongresom! – Najväčšie vypočúvanie tohto storočia

0

Generálni riaditelia spoločností Apple, Amazon, Facebook a Google sa postavili 29.07. pred Kongres Spojených štátov. Boli vypočúvaní vo veci zneužívania moci a dominantného postavenia na trhu. Všetci sa bránili.

Dočítate sa aj na Kryptomagazín FB.

Ide o najväčšie vypočúvanie, odkedy Bill Gates odišiel do Washingtonu v roku 1998.

Čo zaujímalo kongres?

Jeff Bezos, generálny riaditeľ Amazonu uviedol, že Amazon mohol neadekvátne narábať s údajmi o predajcoch tretín strán. Prvé hodiny sa vyhýbal otázkam, no potom potvrdil, že existuje zásada, ktorá zakazuje používanie údajov o predajcoch tretích strán na podporu podnikania Amazonu v oblasti súkromných značiek. Bezos sa obhajoval aj dôverou amerických občanov v Amazon.

Čítajte tiež – TOP 3 firmy, ktoré najviac narástli za posledný rok – koľko stoja ich akcie?

Generálny riaditeľ Applu, Tim Cook vystúpil nenútene. Najväčší terč kritiky bol v oblasti pokynoch, ktoré spoločnosť dáva vývojárom aplikácií. Na túto tému však kongres položil prekvapivo málo otázok. Cook sa obhajoval tým, že poskytuje mnoho pracovných miest v Amerike.

Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ Facebooku čelil otázkam ohľadom e-mailov z roku 2012, kde píše o nákupe Instagramu. Zuckerberg v jednom e-maile uviedol, že Instagram môže pre Facebook predstavovať hrozbuDohodu však v tom čase schválila Federálna obchodná komisia. Zuckerberg sa obhajoval narastajúcou čínskou konkurenciou.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre