kongres

Generálni riaditelia spoločností Apple, Amazon, Facebook a Google sa postavili 29.07. pred Kongres Spojených štátov. Boli vypočúvaní vo veci zneužívania moci a dominantného postavenia na trhu. Všetci sa bránili.

Dočítate sa aj na Kryptomagazín FB.

Ide o najväčšie vypočúvanie, odkedy Bill Gates odišiel do Washingtonu v roku 1998.

Čo zaujímalo kongres?

Jeff Bezos, generálny riaditeľ Amazonu uviedol, že Amazon mohol neadekvátne narábať s údajmi o predajcoch tretín strán. Prvé hodiny sa vyhýbal otázkam, no potom potvrdil, že existuje zásada, ktorá zakazuje používanie údajov o predajcoch tretích strán na podporu podnikania Amazonu v oblasti súkromných značiek. Bezos sa obhajoval aj dôverou amerických občanov v Amazon.

Čítajte tiež – TOP 3 firmy, ktoré najviac narástli za posledný rok – koľko stoja ich akcie?

Generálny riaditeľ Applu, Tim Cook vystúpil nenútene. Najväčší terč kritiky bol v oblasti pokynoch, ktoré spoločnosť dáva vývojárom aplikácií. Na túto tému však kongres položil prekvapivo málo otázok. Cook sa obhajoval tým, že poskytuje mnoho pracovných miest v Amerike.

Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ Facebooku čelil otázkam ohľadom e-mailov z roku 2012, kde píše o nákupe Instagramu. Zuckerberg v jednom e-maile uviedol, že Instagram môže pre Facebook predstavovať hrozbuDohodu však v tom čase schválila Federálna obchodná komisia. Zuckerberg sa obhajoval narastajúcou čínskou konkurenciou.

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance