TOP 3 firmy, ktoré najviac narástli za posledný rok – koľko stoja ich akcie?

0

V tomto článku sa spolu pozrieme na top tri najvýkonnejšie firmy na svete, ktoré zaznamenali najvyšší nárast trhovej kapitalizácie za posledných 12 mesiacov. Údaje sú aktuálne k dátumu 22.07.2020. Ako už tušíte, najviac rástla spoločnosť Tesla. Viete však, ktoré ďalšie značky sú za ňou?

Dočítate sa aj na Kryptomagazín FB.

1. Tesla – 522,8 %

Tesla, Inc. (predtým Tesla Motors, Inc.) je americká automobilka, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou elektromobilov. Cena akcií spoločnosti Tesla sa od začiatku roka takmer štvornásobne zvýšila zo 430 USD na viac ako 1 550 USD.

Tento mesiac firma predbehla spoločnosť Toyota, ako najcennejšiu automobilku na svete s trhovou hodnotou takmer 300 miliárd dolárov – hoci japonská spoločnosť predala minulý rok asi 30-krát viac automobilov.

Tesla zaznamenávala roky strát od svojho začiatku. Dosahovanie ziskov štvrtý štvrťrok v poradí ju robí spôsobilou na zahrnutie do S&P 500. Jej pridanie by však musel schváliť výbor, ktorý riadi index.

Cena akcií – 1 592,33 $

tesla

Čítajte tiež – Bitcon hater Warren Buffett prišiel o 20 miliárd! – Obehol ho aj Elon Musk

2. NVIDIA – 143,7 %

NVIDIA (NASDAQ: NVDA) už dlho dominuje na trhu s jednotkami grafického spracovania (GPU). GPU poháňajú výpočtovú technológiu potrebnú na hranie videohier. Herné činnosti spoločnosti NVIDIA generovali v posledných troch rokoch výnos s 11 % zloženou ročnou mierou rastu (CAGR).

Spoločnosť by mohla investorom priniesť značné zisky, pretože rozširuje uplatňovanie svojej technológie nad rámec hrania hier. Svoje odborné znalosti uplatnili v oblasti výpočtového výkonu v dátových centrách, kľúčovej súčasti výpočtového priestoru cloud a na trhu umelej inteligencie (AI).

Rôzne priemyselné odvetvia, napríklad automobilový priemysel, využívajú možnosti NVIDIA na AI, najmä v oblasti automobilov s vlastným riadením. NVIDIA nedávno oznámila partnerstvo s dcérskou spoločnosťou Daimler (OTC: DMLR.Y) a spoločnosťou Mercedes-Benz.

Cena akcií – 417,55 $

nvidia

Čítajte tiež – Benzín a nafta zdražejú – Ale toto tomu môže zabrániť!

3. Apple – 87,8 %

Spoločnosť Apple (NASDAQ: AAPL) je vedúcou spoločnosťou na trhu v oblasti inovácií smartfónov. Od svojho zavedenia v roku 2007 začal iPhone nový priemysel a priniesol množstvo kópií dizajnu. O trinásť rokov neskôr spoločnosť stále rastie a jej cena akcií zaznamenala nové historické maximá, ktoré sa takmer strojnásobili oproti úrovni, na ktorej sa obchodovalo pred piatimi rokmi.

V priebehu rokov spoločnosť Apple dokázala, že dokáže svoje produkty neustále inovovať a zavádzať do nich nové funkcie. Vyhlásenie nových modelov iPhone a iPad raz ročne sa stretáva s očakávaním a ľudia predpokladajú, že spoločnosť príde s úplne novými funkciami, ktoré zvýšia ponuku produktov.

Cena akcií – 389,09 $

apple

Čítajte tiež – Apple vyhral súdny spor o 13 miliárd EUR – Európska komisia sa mýlila

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre