Zopakuje sa znovu DeFi hype a urobia altcoiny 1 000 %?

BitmarketsBitmarkets

Určite každý skalný fanúšik krypto sveta už počul o ICO, alebo DeFi bubline. ICO bublinu s veľkou pravdepodobnosťou už nikdy nezažijeme, keďže väčšina projektov, ktoré prišli na trh formou predpredaja boli podvody. To odlákalo posledné roky jednak investorov a celkovo aj projekty radšej idú cestou IPO, alebo rovno zalistovania na burzu. V prípade DeFi sa jedná o niečo úplne iného a revolučného.

DeFi, alebo aj decentralizované financie sú obvykle finančné služby, ktoré fungujú na veľmi voľnom a slobodnom spôsobe. To znamená, že kryptomeny neposielate napríklad na danú burzu, alebo do nejakého projektu/služby, ale zúčastňujete sa systémom decentralizácie. Napríklad keď obchodujete na DeFi burzách, tak peniaze nedržíte na burze, ale stále ich máte na svojej peňaženke. Napríklad obchodujete priamo cez vašu hardware wallet. Prípadne software. Veľmi podobne to funguje ak chcete stakovať, alebo napríklad na burze Uniswap poskytovať likviditu. V DeFi svete okrem toho, že narábate s peniazmi iba vy, tak málokedy sa stretávate s pojmom KYC, alebo aj overenie identity cez pas, alebo občiansky. Jedna sa o čisto slobodný svet, kde si vy sami rozhodujete o svojich financiách.

Vedel si, že 99 % DeFi coinov vlastnia iba whales? Prečítať si o kryptomiliardároch môžeš v tomto článku

Ani DeFi svet nie je dokonalý

Samozrejme DeFi projekty a burzy majú aj niekoľko nevýhod, ktoré sa hlavne spájajú s kryptomenou Ethereum. Ten najhlavnejší sú poplatky za použitie. Ak chcete obchodovať na DeFi burzách, tak sa pripravte na vysoké poplatky. Keďže 90 % všetkých DeFi kryptomien funguje na Ethereum sieti, tak platíte vysoké poplatky, ktoré môžu byť niekedy aj 100 USD za jednu transakciu, čo pri presune 120 USD nie je teda najvýhodnejšie. Po presune vám zostane iba 20 USD a zvyšok ide do siete pre minerov. Samozrejme Ethereum vývojári pracujú na vyriešení tohto problému. Ak by sa problém s poplatkami vyriešil, tak niet pochýb, že DeFi burzám a kryptomenám by to výrazne pomohlo a prilákalo nových používateľov.

DeFi kryptomeny a investovanie so zaujímavým zhodnotením riešime aj v našej VIP skupine.

Môžeme očakávať 1 000 % zhodnotenie na DeFi kryptomenách?

Nie len v aktuálnej situácii, ale aj do budúcna sa dá očakávať, že DeFi burzy a projekty si nájdu svoje miesto medzi kryptomenami a budú mať stabilne množstvo používateľov a fanúšikov. Už minulý rok v auguste sa hovorilo, že DeFi bublina skončila a už nové coiny nebudú robiť veľké zisky. Opak je ale pravdou a za takmer rok sa objavili desiatky DeFi kryptomien a búrz, ktoré vystrelili do oblak. Príkladom je burza Pancakeswap a jej kryptomena Cake.

Pancake a 100 násobný nárast

Pancake a 100 násobný nárast

Kryptomena Pancake ešte nedávno stála iba 0,2 USD, teraz sa obchoduje za 20 USD. Za niekoľko mesiacov teda urobila 100 násobné zhodnotenie.

Veľký záujem je aj o ostatné DeFi služby, kde rovnako záujem markantne rastie. Dokazujú to aj štatistiky z webu DeFipulse.

Defipulse údaje

Defipulse údaje

Záver

Málokto aktuálne spochybňujte, že DeFi burzy, zmenárne a kryptomeny za posledný rok výrazne zmenili kryptomenový svet. Aj napriek stále sa stupňujúcim reguláciám na burzy ako Binance, Coinbase a BitMEX môžeme nájsť alternatívy, kde nikto po vás nebude žiadať žiadne KYC a kopu byrokracie. Na druhej strane sa DeFi svet stále iba formuje a nie každému altcoinu sa darí. Preto netreba bezhlavo investovať do všetkého, čo má v názve a mene projektu niečo spoločné s DeFi. Podvodníci sú na každom rohu, preto si treba preverovať každý projekt, do ktorého investujete.

Kvakomat PC bannertxb
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.