Vitalik Buterin – Som naozaj prekvapený z časovej náročnosti vývoja ETH 2.0!

0

Spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin na poslednej konferencii v Hongkongu prezradil rôzne situácie a prekážky, ktoré nastali pri práci na ETH 2.0.

Buterin priznal, že technológia nie je tým hlavným problémom najväčšej krypto sieti. Budovanie a práca na Ethereu si vyžiadala oveľa viac času ako predpokladal. Prvé odhady pri programovaní blockchainu ETH 1.0 boli približne 3 mesiace. Skutočnosť však bola iná a práce trvali až 18 mesiacov. Buterin dodal:

“Mysleli sme si, že vytvorenie proof-of-stake bude trvať jeden rok, ale v skutočnosti to trvá už 6 rokov. Ak pracujete na zložitej technológií a predpokladáte, že ukončíte vašu prácu v krátkej dobe, v skutočnosti je veľmi pravdepodobné, že sa mýlite.”

Ethereu trvalo 5 rokov, kým sa dostalo tam kde je dnes. Za toto dlhé obdobie nastalo v tíme mnoho interných konfliktov.

“Jeden z najväčších problémov, ktoré som v projekte evidoval neboli technické problémy, ako si väčšina myslí. Bol to problém s personálom a medziľudskými vzťahmi,”

Mohlo by vás zaujímať: Ethereum2.0 – Cesta k slobodnému internetu alebo prehypovaný sen bláznov?

Zlúčenie oboch technológií je správnym smerom

Podľa oficiálnych dokumentov môžeme očakávať zlúčenie oboch reťazcov koncom roka 2021 alebo začiatkom roka 2022.

“Pôvodne sme plánovali pracovať na shardových reťazcoch ešte pred zlúčením. Priorita je však aktuálne definovaná ako zlúčenie Proof-of-Work a Proof-of-Stake.”

Buterin ďalej dodal, že súčasná verzia Etherea sa stala obeťou vlastného úspechu. Obrovský dopyt spôsobil, že sa sieťové poplatky dostali na rekordnú úroveň. Pre bežného používateľa to tým pádom bolo ekonomicky veľmi náročné. K samotnej technológií ETH 2.0 Buterin uviedol, že toto označenie používajú veľmi zriedkavo. Nejedná sa totiž o úplne ukončenie prvej platformy, skôr ide o súbor viacero zmien.

Aktualizácie a prechod na proof-of-stake sú po posledných negatívnych správach ohľadom spotreby energie, najväčšou prioritou. Podľa údajov Digiconomist je spotreba proof-of-work ETH takmer identická so spotrebou Hongkongu. V porovnaní s novou sieťou proof-of-stake je to až o 99,95% viac energie!

Vitalik Buterin exkluzívne pre CNN Business: “Kryptomeny už nie sú žiadnou hračkou”

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.