Zlato padlo pod 2000 $ – Bude ho Bitcoin nasledovať?

1

Nedávno sme vás informovali, že cena unce zlata na burzách prvýkrát v histórii prekročila 2000 $. Zlato sa však na historickom maxime neobchodovalo veľmi dlho a dnes už kleslo o sto dolárov nižšie. Aktuálne sa obchoduje tesne nad úrovňou maxima z roku 2011.

Podľa mnohých analytikou už zlatu dochádza para a prichádza čas na väčšiu korekciu. Silnými supportnými úrovňami sú 1922 $ (ATH zo septembra 2011) a 1750 – 1800 $. Je málo pravdepodobné, že by korekcia v súčasnej situácii pokračovala o moc hlbšie. Žijeme totiž vo svete, v ktorom americký prezident obchádza kongres a svojvoľne zadlžuje USA.

Viac sa dočítate tu: Trump ignoruje kongres – sám schválil nariadenia pre pomoc USA

Bude Bitcoin nasledovať zlato?

Podobne ako zlato, aj Bitcoin v poslednej dobe narazil na strop. Dvakrát nedokázal prekonať rezistenciu na hladine 12 000 $, a to aj napriek bullish setupu z minulého týždňa. Mnohí považujú Bitcoin za digitálne zlato a medzi ním a žltým vzácnym kovom vzniká v posledných mesiacoch silnejúca korelácia.

Je teda čas, aby aj Bitcoin vošiel do krátkodobej korekcie? Stále viac analytikov hlási, že interval 11-12 000$ sa stáva novou konsolidačnou zónou v ktorej môžeme ostať až do konca leta.

Ako 50 rokov okrádajú celý svet? – Príbeh o tom, prečo sme stále chudobní

Zlato aj Bitcoin dlhodobo bullish

Je nutné dodať, že toto sú iba krátkodobé pohyby. Zlato aj Bitcoin sú z dlhodobého hľadiska stále bullish a v súčasnej makroekonomickej situácii slúžia ako bezpečný prístav pre investorov. Oba assety rýchlo prekonali marcový korona-šok a dostali sa na nové maximá.

Rovnako do týchto assetov prúdi stále viac peňazí a Bitcoin už začínajú nakupovať aj veľké finančné inštitúcie či Wall Street hedge fondy. My teda toto zaváhanie zo strany zlata považujeme za krátkodobú záležitosť a očakávame, že už čoskoro vytvorí nové maximum. Podobne to vidíme s Bitcoinom.

Myslíte si že Bitcoin bude nasledovať zlato a pôjde do korekcie?

View Results

Loading ... Loading ...

FED – Najväčší podvodníci na svete – Súkromná firma, s výhradným právom tlačiť doláre

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Ed G

BTC iba niekedy koreluje zo zlatom, dočasne. Zlato pôjde hore, striebro ešte viac, lebo to už na Comexe nevedia udržať a Číňania sa na túto situáciu pripravovali už od 2009 tak im ešte k tomu pomôžu! BTC do 2 rokov na cca. 80 – 130000 Usd, striebro určite nad 50, možno cca. 150 Usd, ale nevieme aký bude kurz EurUsd ? to je otázka