Trump ignoruje kongres – sám schválil nariadenia pre pomoc USA

0

Americký prezident, Donald Trump, obišiel kongres a v sobotu podpísal štyri prezidentské nariadenia, ktoré majú za úlohu predĺžiť programy na pomoc Američanom, ktorí musia znášať ekonomické následky spôsobené pandémiou.

Dočítate sa aj na Kryptomagazín FB.

Trump už skôr avizoval, že pokiaľ sa kongres nedohodne, tak bude konať sám. Nariadeniami sa predlžuje podpora v nezamestnanosti, pozastavujú sa niektoré dane z príjmov, posúva sa splácanie študentských pôžičiek a predlžuje sa federálne moratórium na vysťahovanie z domu alebo bytu.

Predĺženie nariadenia vyžaduje federálne financovanie, ktoré kontroluje kongres. Z tohto dôvodu bude Trump čeliť právnym námietkam. Dosah nariadení je teda momentálne otázny.

Čítajte tiež – Nehnuteľnosti rastú najrýchlejšie od roku 2008 – aký vývoj nás čaká ?

Prečo konal Trump sám ?

Trump okrem iného uviedol, že zavedie do konca roka daňové prázdniny na príjmy pod 100 000 dolárov ročne. Ministerstvo financií má obdržat pokyny, aby poskytlo zamestnávateľom odložiť niektoré dane, ktoré musia hradiť. Nie je však garantované, že zamestnanci tieto peniaze obdržia.

Podpora v nezamestnanosti sa predlžuje o 400 dolárov týždenne. Federálne štáty by mali z toho uhrádzať 25%. Táto podpora bola schválená v marci na úrovni 600 dolárov týždenne. Práve toto bol kritický bod, kedy sa republikáni a demokrati nevedeli dohodnúť na zvýšení podpory a jej čiastke. Preto sa Trump rozhodol konať.

Čítajte tiež – Ropa na 5 mesačnom maxime – na lacný benzín môžeme zabudnúť

Demokrati totižto požadujú balík v hodnote zhruba 3 bilióny dolárov a republikáni navrhujú balík v hodnote 1 bilión dolárov.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre