Zisk až 152 % – najlepšie a najhoršie kryptoinvestície v marci

BITmarkets BITmarkets

Marec bol pre kryptotrhy pomerne pozitívnym mesiacom. Počas tohto obdobia došlo k poklesu celkovej trhovej kapitalizácie kryptotrhov až na 125,09 mld. USD a k rastu na 146,39 mld. USD. Niektoré kryptomeny si viedli mimoriadne dobre, zatiaľ čo iné veľa stratili.

Víťazi a porazení

Nižšie sú uvedené najlepšie a najhoršie kryptomeny za marec, podľa ich výkonu na trhoch a to od 1. marca 00:00 GMT do 31. marca 23:59 UTC. Ďalej sa berie do úvahy ich distribúcie objemu, likvidita a trhové fundament.

Najlepšie investície v marci: TEZOS (XTZ)

XTZ, natívny token Tezos blockchainu, uzavrel marec na 1.031 USD, čo je zvýšenie o cca 152 % od začiatku mesiaca. XTZ v marci prudko vzrástol, až o 120 % oproti BTC.

Medzitým americká kryptoburza Kraken zaznamenala značné presuny objemov z euro a dolárových trhov, prichádzajúcich do XTZ. Väčšina týchto obchodných aktivít bola na dlhé pozície, čo znamená, že investori sú ohľadom XTZ tento mesiac extrémne optimistickí.

Hlavná časť tohto býčieho sentimentu obchodníkov pochádzala z Coinbase. Firma totiž oznámila, že zahajuje program blokového stávkovania na Tezose. Nová služba sľubovala, že môže generovať až 6,6 % výnosov ročne, ak investori vloží svoje XTZ tokeny cez Coinbase Custody, aby podporili blockchain Tezosu, založený na proof-of-stake. Spoločnosť Coinbase tiež potvrdila, že bude udržiavať aktíva klientov v XTZ v bezpečnej cold wallet, a zároveň investovať svoje podiely XTZ na účet investorov. Tento krok urobil novú službu od Coinbase príťažlivú aj pre triedu inštitucionálnych investorov.

Taktiež sme písali: Coinbase rozdá 106 miliónov USD, stačí študovať protokol Stellar

Najhoršie investície v marci: Bitcoin SV (BSV)

Áno, sú aj iné kryptomena, ktoré sú horšie, než Bitcoin SV. Väčšina z nich však bola z ranku malých okrajových kryptomien s nižšou trhovou kapitalizáciou a nižšími dennými objemami. Na rozdiel od nich má BSV pomerne vysokú trhovú kapitalizáciu, významnú prítomnosť na trhoch a veľkú medializáciu na sociálnych sieťach a tiež slušné objemy.

BSV stratila v marci len 1,86 %, ale straty voči Bitcoin boli vyššie – takmer 9 % v závere mesiaca. Konštantný trolling ďalších projektov blockchainu by mohol byť dôvodom, prečo si väčšina investorov udržiavala od BSV odstup. K tomu navyše Craig Wright, ktorý stojí za projektom Bitcoin SV, nahnevane skončil s Twitterom a pohrozil súdnymi spormi ľuďom, ktorí ho neprijali ako tvorcu Bitcoin Satoshiho Nakamoto. Dokonca išiel ešte o krok ďalej a tvrdil, že môže zničiť anonymne kryptomeny, ako sú Monero a ZCash.

Záver

Na ktorú kryptomenu ste stavili v marci vy? A ako ste dopadli? Napíšte nám do komentára alebo na našu FB stránku, aký bol váš marec v kryptomenách.

Zdroj: CCN.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.