Coinbase rozdá 106 miliónov dolárov – stačí študovať protokol Stellar

BITmarkets BITmarkets

Americká zmenáreň Coinbase oznámila, že rozdá 1 miliardu Stellar Lumens (XLM) (približne 106 miliónov dolárov) používateľom, ktorí sú ochotní študovať protokol Stellaru.

Tento krok je súčasťou vzdelávacieho programu Coinbase Earn. Spoločnosť uviedla, že táto akcia je jej “zatiaľ najväčším sústom”. Každý spôsobilý používateľ v USA môže získať až 50 dolárov za študovanie protokolu Stellar.

Podľa internetových stránok Coinbase Earn sa program vytvorený v spolupráci so Stellar Lumens skladá z piatich vzdelávacích videí, z ktorých má každé okolo troch minút. Po zhliadnutí videa a vyplnení zodpovedajúcich kvízov získajú používatelia XLM tokeny ako odmenu.

Spoločnosť oznámila, že už poslala prvú skupinu pozvánok do programu pre svojich amerických zákazníkov. Používatelia mimo USA sú zatiaľ zaradení na čakaciu listinu.

XLM je v súčasnosti na 8. mieste v trhovej kapitalizácii a v poslednej dobe sa jej veľmi darí.

IBM a Stellar – spojenie, ktoré by mohlo obe firmy vyniesť do popredia

Nie je pochýb o tom, že rovnako tak IBM, ako aj kryptomena Stellar majú obrovský vplyv na kryptomeny a vývoj blockchainu ako takého. 19. marca tieto dve spoločnosti oznámili spoluprácu na spoločnom projekte World Wire, ktorý by mal byť k dispozícii až v 72 štátoch. Cieľom tohto projektu je zjednodušenie medzinárodných prevodov pre všetkých. Hlavnou výhodou by mala byť najmä  transparentnosť a rýchlosť transakcií spojená s pomerne nízkymi poplatkami. Je teda pochopiteľné, že by World Wire mal zaznamenať úspech, avšak zatiaľ je ešte skoro hovoriť o tom, či naplní svoj potenciál.

Čo čítať ďalej

Na LocalBitcoins si čoskoro posvieti finančný úrad – koniec anonymity

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj:
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.