Zhodnotenie v stovkách percent: Tieto akcie vám môžu v roku 2024 slušne zarobiť

  • Vybrali sme pre vás akcie, ktoré môžu urobiť v roku 2024 výrazné zhodnotenie.
  • Nakupovanie konkrétnych akcií je rizikovejšie, no prináša väčší potenciálny zisk.
PR články Kde a ktoré akcie nakúpiť
Kde a ktoré akcie nakúpiť. Zdroj: shutterstock.com/voronaman/Yu Xichao/photo.ua
BITmarkets BITmarkets

Akciový trh zaznamenáva z dlhodobého hľadiska stabilné zisky. V posledných rokoch dokonca niektoré akcie dosiahli zhodnotenie až stoviek percent. Je to jedna z najlepších foriem investovania, ktorá je otvorená pre každého. Investovať dokážete len pár klikmi z pohodlia vášho domova a stačí vám na to iba zariadenie s internetom.

Investovanie do akcií nebolo nikdy jednoduchšie ako dnes. Akciové indexy už dlhé desaťročia stabilne zarábajú ročne až 10 %, no v tomto článku sa zameriame na top 5 akcií s vysokým potenciálom zhodnotenia. Nakupovanie konkrétnych akcií je síce rizikovejšie v porovnaní s indexmi alebo ETF, no aj výnos môže byť niekoľko násobne väčší.

Rast akciového indexu S&P 500

Rast akciového indexu S&P 500. Zdroj: TradingView

Ukážeme si akcie, ktoré sú na trhu už nejaký ten čas, no zároveň môžu byť cestou k lepšej finančnej stabilite. Vďaka investovaniu do akcií viete pomerne efektívne ochrániť svoje financie pred infláciou a navyše na tom ešte zarábať. Je ale potrebné zvoliť aj správnu stratégiu. Nesnažte sa časovať trh, ale skôr nakupujte pravidelne bez ohľadu na trhovú cenu akcie.

Predtým, ako si ukážeme, aké akcie sa momentálne oplatí nakupovať, je nutné vybrať si toho správneho brokera. Na investovanie nepotrebujete žiadnu banku ani podobné inštitúcie. Stačí vám len správny broker. Na Slovensku ich pôsobí viacero, no my odporúčame XTB.

Ako nakúpiť akcie na XTB?
  • Registrujte sa na stránke XTB.
  • Verifikujte svoju totožnosť.
  • Vložte peniaze.
  • Nakupujte akcie.

V článku si ukážeme nie len to, ktoré akcie majú vysoký potenciál zisku, ale aj ako ich nakúpiť u brokera XTB na obchodnej platforme xStation5. Okrem akcií tu však viete obchodovať viac než 1 500 obchodných inštrumentov, čo umožňuje diverzifikáciu portfólia a prístup k rozmanitým trhom.

Výhody investovania s XTB

Výhody investovania s XTB. Zdroj: XTB

Bez ohľadu na to, či ste pokročilý alebo začiatočník, platforma XTB je ideálnym miestom, kde nakupovať akcie za minimálne poplatky. Teraz si už ale poďme predstaviť konkrétne akcie. Ktoré to sú? Dozviete sa na ďalších stranách.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.
Späť
Strana 1/6Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.