Záujem globálnych korporácií o platby v kryptomenách rastie
Záujem globálnych korporácií o platby v kryptomenách rastie. Zdroj: Shutterstock.com/diy13

Počet platieb v kryptomenách každým rokom narastá. Ide v podstate o sektor, ktorý nemusí byť natoľko ovplyvnený nepriaznivými podmienkami na trhu. Spoločnosť Deel, ktorá sa špecializuje v oblasti platieb a miezd, zverejnila správu o využívaní kryptomien ako platidiel pri vyplácaní zamestnancov.

Prvý polrok 2022 bol z tohto hľadiska pozitívny. V porovnaní s predchádzajúcim vzrástol objem vyplácania miezd zamestnancov v kryptomenách2 %.

Výplaty zamestnancov v kryptomenách si za posledných šesť mesiacov držia stabilnú úroveň,“ uvádza sa v správe spoločnosti Deel.

Adopcia kryptomien dosahuje najlepšie výsledky v Južnej Amerike. Krajiny z Latinskej Ameriky dosiahli od začiatku roka 2022 až 67 % celosvetovo vyplatených miezd v kryptomenách.

Európa, Afrika a krajiny Blízkeho východu dosiahli podiel 24 %. Na chvoste rebríčka sa umiestnila Severná Amerika so 7 % podielom platieb v kryptomenách a ázijské krajiny v blízkosti Tichého oceánu s 2 % podielom.

Vyplácanie miezd v kryptomenách rastie
Vyplácanie miezd v kryptomenách rastie. Zdroj: Shutterstock.com/AI5

Prečítaj si tiež: 5 známych finančných analytikov predpovedá najbližší vývoj na trhoch. Nie je to nič pozitívne

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Aké kryptomeny sa využívajú najviac?

Nie je žiadnym prekvapením, že pri vyplácaní miezd kryptomenami dominuje Bitcoin. Ten dosiahol v celkovom počte až 47 % zastúpenie. Za Bitcoinom sa umiestnil aktuálne najstabilnejší stablecoin USD Coin s 29 % podielom. Nasleduje Ethereum so 14 % podielom a úzka skupina ľudí si pri svojich platbách vybrala Solanu s 8 % podielom a kryptomenu DASH s 2 %.

Výsledky, ktoré zverejnila spoločnosť Deel, sa opierajú o prieskum z viac ako 100 000 cezhraničných zmlúv v 150 krajinách sveta. Záujem globálnych korporácií o platby v kryptomenách je na základe prieskumu na vzostupe.

Čítaj ďalej: Aktuálne: Hard fork Vasil dostal termín spustenia! Čaká token ADA rast?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance