Záplava krachov na Slovensku pokračuje. Tentokrát bankrot zasiahol oblasť kultúry

Kategorie: Novinky
Bankrot pripravil Slovákov o hudobný klub
Bankrot pripravil Slovákov o hudobný klub. Zdroj: shutterstock.com/Daisy Daisy

Vysoká inflácia spôsobila problémy nie len domácnostiam, ale aj podnikom. Slováci obmedzujú svoje výdavky a tak tržby obchodníkov klesajú. Mnohí týmto stratám podľahnú a neostane im nič iné ako vyhlásiť bankrot. Aktuálne oznámil krach populárny hudobný klub, ktorý bol viac ako dekádu obľúbeným centrom kultúry pre mladých. Podľa Asociácie hudobných klubov Slovenska čaká podobný osud viaceré podobné prevádzky.

Kultúrny priestor ZA RAMPAMI zmohol bankrot

Obyvatelia Nového Mesta nad Váhom a priľahlých oblastí od Nového roka stratia obľúbený kultúrny priestor, ktorým je klub ZA RAMPAMI. Ekonomická situácia na Slovensku núti ľudí šetriť. Slováci sa obmedzujú v nákupoch a musia si odoprieť aj kultúrne vyžitie. Pokles tržieb a vysoké náklady spojené s nárastom cien energií spôsobili, že kultúrny priestor ZA RAMPAMI zmohol bankrot.

„Priatelia, naša jazda trvala 12 rokov a mala viac ako 700 zastávok v podobe rôznych hudobných žánrov, koncertov či tematických párty,” týmito slovami sa začína oznam klubu o tom, že svoje brány definitívne zatvára. „Koncom decembra naša jazda dorazí do cieľovej stanice a rampy sa zatvoria,” uvádza webstránka kultúrneho priestoru ZA RAMPAMI.

Podľa informácií z portálu Finstat, spoločnosť Next Art, ktorá obľúbený klub v Novom Meste nad Váhom prevádzkuje, sa prepadla do straty. Problémy firmy sa začali už v pandemických rokoch, no po následnom vysokom náraste inflácie sa už spoločnosť nedokázala postaviť naspäť na nohy.

Strata spoločnosti Next Art

Strata spoločnosti Next Art. Zdroj: finstat.sk

„Chápeme túto dobu, aj finančnú situáciu ľudí a preto sa vám z celého srdca chceme poďakovať za tie roky, čo ste s nami tvorili náš – váš nádherný klub ZA RAMPAMI,” hovorí tím hudobného klubu. „Nekašlite na kultúru a zábavu,” dodáva na záver.

binance
97%

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance.

Najlepšej a najlacnejšej burze na svete.

Sponzorovaný obsah

V existenčnom ohrození sú takmer všetky kluby na Slovensku

Asociácia hudobných klubov Slovenska (AHKS) upozorňuje, že v súčasnosti sú na pokraji existencie takmer všetky hudobné kluby na Slovensku, informoval o tom portál MY Trenčín. Podľa AHKS bankroty môžu zatvoriť mnohé ďalšie hudobné kluby na Slovensku a to najneskôr začiatkom budúceho roka.

Protipandemické opatrenia spôsobili obrovské výpadky príjmov všetkým prevádzkam, ktoré sú zamerané na masové podujatia. Súčasné obdobie, ktoré je poznačené vysokými cenami doslova ruinuje hudobné kluby na Slovensku.

„Dôvody sú jednoznačné. Nízka návštevnosť, ľudia na kultúru míňajú menej a nechodia v takom počte, aby to bolo pre organizátorov rentabilné. Druhý dôvod odpíše väčšinu klubov, ktoré nemajú možnosť podpory a dotácií. Je to cena energií. Tento trend bude u klubov pokračovať,” povedal Tibor Zelenay, predseda AHKS.

Prečítajte si aj: Známe nákupné centrum čaká bankrot. Slováci prichádzajú o obchody

Najčítanejšie články

1

Na Slovensku vyrastie nové obchodné centrum. Poteší obyvateľov tohto mesta

2

Slováci, pozor. Falošný eshop je na nerozoznanie od originálu, no ide o podvod

3

Známa banka porušila práva svojich klientov. Bez súhlasu presunula ich účty

4

Stopka soli i sladkostiam? Najväčší reťazec na Slovensku prekvapil svojím rozhodnutím

5

Vodiči, zbystrite. Ak si v zime nesplníte tieto dve povinnosti, vyjde vás to draho

PR články

Tento kryptomenový token bude pre slovenskú komunitu obrovským prínosom. Toto by ste o ňom mali vedieť

Marek Bednárik | 21. novembra 2023 Horúca novinka

V spolupráci s FinSystems. Globálny kryptomenový trh sa prebudil a viaceré indikátory naznačujú skorý rast Bitcoinu na nové tohtoročné maximá okolo 50 000 dolárov.

Kryptotrh rastie a Slováci sa tešia na zisky
Horúca novinka

Ultimátne spojenie sveta kryptomien a podnikania: Funkcie tejto appky vyrážajú dych

Henrieta Balázsová | 20. novembra 2023

V spolupráci s Wexo. Kryptomeny sa stále viac etablujú ako súčasť moderného obchodovania. Pre podnikateľov, ktorí chcú využiť túto príležitosť, je tu skvelá aplikácia umožňujúca obchodovanie s rôznymi typmi kryptomien.

Aplikácia Wexo Business je splneným snom každého podnikateľa