Ethereum Istanbul hard-fork bol úspešne dokončený

0

Dlho očakávaný Istanbul hard-fork siete Ethereum bol dnes v ranných hodinách dokončený. Stalo sa tak približne rok po prvom oficiálnom dátume tohto forku. Kvôli problémom v kóde však bol niekoľkokrát odložený a nakoniec rozdelený na dve časti. Prvá časť forku sa úspešne udiala na jar 2019. Tá druhá dnes.

Istanbul hard-fork Ethereu priniesol niekoľko malých vylepšení, ktoré umožnia zefektívniť používanie gasu, opatrenia proti spamovaniu siete a okrem iného aj ďalšie odloženie efficiency bomby.

Nemýľte si však tento fork s dlho-očakávaným Ethereom 2.0, ktoré je stále v nedohľadne. S trochou šťastia by sme sa ho mohli dočkať v druhej polovici 2020.

Môže vás zaujímať: Najziskovejšie kryptomeny tohto týždňa, ktoré sa odtrhli z reťaze!

Istanbul fork dokončený – cena však nereaguje

Istanbul hard-fork bol aktivovaný vyťažením bloku číslo 9069000. Všetky väčšie firmy a burzy na niekoľko hodín obmedzili používanie Ethereum siete na prenášanie ETH a ERC-20 tokenov. Prechod na nový softvér však prebehol bez problémov a momentálne už všetko funguje.

Najnovšie analýzy etherea nájdete tu

1D ETH/USD - Bitstamp
1D ETH/USD – Bitstamp

Cena Etherea na tieto správy nereaguje. Aktuálne sa obchoduje za ~150 $ a volume na zmenárňach klesá. Na druhej strane, je nedeľa a v tento deň má veľa obchodníkov voľno.

Čo čítať ďalej?

Nemecké banky dostali povolenie nakupovať a predávať Bitcoin!

Zákon prijatý! Nemecké banky môžu uchovávať a predávať BTC!

Zdroj:
bitcoinist.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre