Zabudnite na lacné nákupy na Aliexpresse! Našej vláde za ne budete platiť

1

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Od 01. júla 2021 sa zásadne zmení nakupovanie z lacnej Číny. V súčasnosti sa na nákupy do 22 € nevzťahuje daň z pridanej hodnoty. V stredu však vláda schválila novelu zákona o DPH a táto výhoda zanikne. 

Podľa ministerstva financií, aktuálny stav narúša hospodársku súťaž medzi dodávateľmi z EÚ a z tretích strán. Zmeny sa teda dotknú hlavne malých zásielok z územia mimo EÚ.

Finančná správa však nemá informácie o objeme zásielok, ktoré sú od dane oslobodené. Nie je tak možné konštatovať negatívny vplyv v plnom rozsahu na domácnosti. Údaje totižto nerozlišujú, či nakupujú fyzické osoby alebo firmy.

Očakáva sa, že zrušenie oslobodenia od DPH prinesie do slovenského štátneho rozpočtu 11 miliónov eur. Mal by sa tak zvýšiť objem dodávok priamo u domácich obchodníkov.

Čítajte tiež – Bitcoin ako oficiálny finančný nástroj? EÚ schvaľuje zákon už tento rok

Rana pre čínske e-shopy

Úspech čínskych e-shopov je na jednej strane podporovaný nízkymi cenami ale veľkú úlohu zohráva práve absencia DPH. Očakáva sa preto zmena v správaní počas nakupovania a to hlavne v oblasti spotrebného tovaru a príslušenstva.

Zavedú sa aj úpravy pre predaj tovaru na diaľku a možnosť prekladať tovar colným orgánom. Zmeniť sa majú aj pravidlá pre určenie miesta dodania tovaru z tretín strán. Miesto dodania bude ten členský štát únie, v ktorom sa odoslanie tovaru skončí.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Jurko

Presne tak tu nejde o zdravú obchodnú súťaž ale len o to aby ten skur.ený nenažratý štát zasa len vytiahol z ľudí peniaze