shitcoin xrp

Chamtivosť na trhu s kryptomenami je stále obrovská. Takmer všetky kvalitné altcoiny už v tomto bullrune spravili neskutočné percentá a špekulanti sa v snahe nájsť nový diamant uchyľujú k nákupom stále podivnejších mincí. Zatiaľ čo Bitcoin zneistil trhy pondelkovým prepadom o 8000 dolárov, kryptomeny, ktoré sú už dávno mŕtve, ožívajú a robia neskutočné percentá.

Ale naozaj ich neodporúčame nakupovať. Ak vás zláka chamtivosť, pravdepodobne iba zbytočne prídete o svoje peniaze. Šialené percentá na burze možno na prvý pohľad vyzerajú dobre, no stačí sa pozrieť bližšie a je jasné, že ide o pump-n-dump stratégiu.

Bitcoin dnes opäť stúpa a testuje 60 000 dolárov! Prišiel rozhodujúci pohyb?

KARMA – projekt s 200-miliónovou kapitalizáciou a 700-dolárovým volume

Jedným príkladom za všetky je token KARMA, ktorý vznikol v roku 2018 na EOS blockchaine. Ide o pokus o vytvorenie decentralizovanej sociálnej siete, ktorý bohužiaľ zlyhal. KARMA v rokoch 2018-2020 stratila hodnotu a všetky kvalitné burzy ju delistovali.

KARMA za posledný týždeň spravila zisk 6500%, keď z hodnoty $0,000464 stúpla na nové historické maximum $0,030767. Obchodné volume narástlo o viac než 35000% z 2 na 710 dolárov. Kapitalizácia tohto projektu je takmer 200 miliónov dolárov, avšak jedna predajná objednávka vo výške 1000 USD by ju pravdepodobne poslala späť k nule.

Coinbase Pro pridáva podporu pre ADA a cena stúpla o 25%!

Nekupujte shitcoiny na malých burzách

A takýchto projektov je oveľa viac. Niektoré robia ešte väčšie percentá. Napríklad ONOT Token za poslednú hodinu pumpol o 1000% a za celý deň jeho hodnota stúpla na stonásobok. Pri objeme 500 dolárov však nie je možné čokoľvek predať.

O niečo lepšie už vyzerá projekt NESTREE EGG, ktorý za posledných 24 hodín vypumpoval o 750% a za týždeň urobil viac dokonca viac nez 9000%. V denným volume 3,5 milióna dolárov by už mohol stáť za hriech, avšak mince, ktoré stúpli tak vysoko, sa už väčšinou neoplatí nakupovať.

Navyše, ak sa na stránke coinmarketcap pozriete na obchodné páry, tak môžete vidieť, že na burze Gate.io stojí takmer 50 dolárov, zatiaľ čo na juhokórejských burzách to nie je ani jeden cent. A drvivá väčšina obchodných objemov je práve na kórejských burzách, ku ktorým majú prístup iba Kórejci. Takže akákoľvek arbitráž je prakticky nemožná.

A takýchto podivných shitcoinov s obrovskými ziskami je teraz na trhu neúrekom. Odporúčame vyhýbať sa im. Možno, že raz budete mať šťastie, ale v konečnom dôsledku aj tak nakoniec prerobíte.

Ak už chcete investovať do kryptomien, nakupujte kvalitné a overené coiny s dlhoročnou históriou. Bitcoin a ďalšie kryptomeny odporúčame nakupovať na bezpečnej a overenej zmenárni, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch, resp. vaše peniaze “nestratí” pri nejakom hacku.

My odporúčame používať burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a široký výber kryptomien. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.