Z cold walletiek Bitfinexu odišlo 89 miliónov $- je to kvôli kontroverzii okolo Tetheru?

BITmarkets BITmarkets

Dnes sme vás informovali o problémoch spoločnosti Tether (sesterská firma Bitfinexu), ktorú Generálny prokurátor Spojených štátov amerických obvinil, že jej chýba 850 miliónov dolárov na pokrytie všetkých USDT tokenov v obehu. Tether sa už proti tomuto obvineniu stihol ohradiť:

“Obvinenie Generálneho prokurátora bolo vznesené so zlými úmyslami a je plné nepravdivých informácií, vrátane domnienky, že chýba 850 milliónov $ na pokrytie všetkých USDT tokenov.”

Viac informácií k téme nájdete tu:

(článok pokračuje pod odkazom)

Tetheru chýba 850 miliónov dolárov a v obehu je rekordné množstvo USDT – Čakajú nás problémy?

Zdá sa však, že niečo predsa len nie je v poriadku. Podľa spoločnosti Whale Alert totiž približne pred dvanástimi hodinami z cold peňaženiek Bitfinexu odišli kryptomeny v celkovej hodnote takmer 90 miliónov dolárov. Je možné, že Bitfinex/Tether sa takto snaží na poslednú chvíľu naškrabať dostatok peňazí, aby prešli cez finančný audit? Alebo sa ľudia rozhodli vytiahnuť peniaze uložené v Tetheroch a spoločnosť teraz nemá dostatok voľných financií?

Je veľmi pravdepodobné, že dnešná kontroverzia Bitfinex/Tether nepríjemne zasiahla a zopár väčších hráčov sa rozhodlo likvidovať svoje USDT tokeny. Tether pritom má už nejakú dobu na svojom webe uvedené, že časť tokenov kryje dlhom. Preto možno má menší problém s likviditou.

Môže vás zaujímať: Bitcoin stagnuje a altcoiny padajú – Prečo je to tak?

Krypto padá! Je toto dôvod?

Špekulovať však na to, že Tether padne, sa asi neoplatí. Už niekoľkokrát v minulosti sa ukázalo, že táto spoločnosť má všetko pevne v rukách a dokáže sa vysporiadať s krízovými situáciami. Každopádne, je veľmi pravdepodobné, že zlé správy o Tetheri negatívne ovplyvnili aj trh s kryptomenami.

Bitcoin dnes klesol o viac než 3 %, Ethereum sa prepadlo o 5 % pod support na hladine 160 $, token XRP je po veľmi dlhej dobe pod 0,3 $ a Litecoin sa drží v okolí 73 $.

Z veľkých kryptomien dnes rastie iba Binance Coin (BNB), ktorý sa už zase šplhá na All Time High. Ďalšou kryptomenou v zelených číslach je, prekvapivo, Bitcoin SV.

Aktuálne ceny kryptomien môžete sledovať na stránke KMcap.eu

kmcap

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.