Riaditeľ Coinbase: Bitcoin za 10 rokov zmení svetovú ekonomiku!
Riaditeľ Coinbase: Bitcoin za 10 rokov zmení svetovú ekonomiku! Zdroj: youtube.com/watch?v=OXK5XKSxD1E

Brian Armstrong, generálny riaditeľ kryptomenovej burzy Coinbase, predpovedá, že Bitcoin sa v priebehu nasledujúcich piatich až desiatich rokov stane hlavným aktívom, vďaka ktorému sa bude dať „utiecť do finančného bezpečia.“

Bitcoin ako nové zlato?

Riaditeľ v nedávnom podcaste povedal, že trhová kapitalizácia otca kryptomien“ ešte nie je dostatočne veľká na to, aby mohla pôsobiť ako seriózne aktívum na „útek do finančného bezpečia.“

Armstrong však verí, že to by sa mohlo zmeniť v nasledujúcich piatich až desiatich rokoch, keď sa krypto-ekonomika rozrastie a stane sa dostatočne významnou časťou globálnej ekonomiky. Až potom by sa Bitcoin mohol považovať za digitálne zlato v tom zmysle, že ľudia sa okamžite obrátia k tomuto aktívu, keď sa situácia na trhoch zhorší.

Myslím si, že časom uvidíme, ako sa celá situácia radikálne zmení. Podľa mňa to príde v nasledujúcich desiatich rokoch, keď krypto-ekonomika bude zaberať výrazné percento globálneho HDP. Ľudia ho (Bitcoin – poz. redaktora) budú považovať za akési nové zlato… Pravdupovediac, myslel som si, že v takomto prostredí, ktoré na trhoch momentálne vládne, by mohlo skutočne pritiahnuť väčšiu pozornosť k Bitcoinu. Vyzerá to ale tak, že je ešte priskoro.“

Čítaj tiež: Veľkí bitcoinoví investori sú skeptickí. Čo to znamená pre cenu?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin ako dlhodobá investícia.
Bitcoin ako dlhodobá investícia. Zdroj: shutterstock.com/Audioundwerbung

Bitcoin zlyháva ako zabezpečenie proti inflácii

Bitcoinu sa v roku 2021 darilo získavať čoraz väčšiu hodnotu, keďže inflácia začala naberať na sile. Dokonca aj niektoré významné banky a vysokopostavení investori predložili teóriu, že Bitcoin pôsobí ako zabezpečenie proti inflácii. Nejeden miliardár či inštitúcia vtedy vyhlásili, že BTC považujú za lepšie zabezpečenie proti inflácii ako zlato. Niet sa čomu diviť, keďže v novembri 2021 Bitcoin dosiahol svoje historické maximum a takmer prekonal hranicu 70 000 dolárov.

Podobne aj stratégovia v banke JPMorgan koncom októbra minulého roka uviedli, že obavy z inflácie sú „hnacím motorom Bitcoinu“.

Prvá a zároveň najväčšia kryptomena si však v roku 2022 napriek rekordným údajom o inflácii nedokázala udržať rastový trend. Namiesto toho aktívum rozšírilo straty, keďže čoraz viac centrálnych bánk začalo zvyšovať sadzby v snahe skrotiť infláciu.

Mnohí renomovaní ekonómovia a investori sú však za dlhodobý rast BTC. Na to, aby sa nová rallye začala, sa musí svet dať minimálne do akého-takého poriadku, čo môže potrvať aj niekoľko rokov.

Čítaj ďalej: POZOR! Táto kryptomena je ďalším kandidátom na pump-and-dump schému.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance