Wozniak vidí Bitcoin ako rebéliu a na konferencii sa rozhovoril

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Steve Wozniak sa zúčastnil pred niekoľkými dňami konferencie Crypto Invest Summit v Los Angeles. Spoluzakladateľ Apple, ktorý je vnímaný ako jeden z technologických vizionárov a priekopníkov digitálnej revolúcie na prelome 70. a 80. rokov, tam Bitcoin definuje ako „zlato” a zároveň „vzburu”.

Je to ako počiatky internetu alebo osobných PC

„Pripomína mi to začiatky osobných počítačov. Aj vtedy o tom nikto nepremýšľal. Spoločnosti si z počiatku nemysleli, že to celé k niečomu bude. ”

hovorí Wozniak.

Wozniak prirovnáva súčasný ekosystém kryptomien k počiatkom internetu, alebo k revolúcii s osobnými počítačmi, ktoré boli pre jednotlivca kedysi nemysliteľné, a teraz úplne transformujú životný štýl.

„Je to ako vzbura. Začíname vzburu. Ľudia získajú veci, ktoré nikdy predtým nemali.”

dodal Wozniak.

Je to revolúcia a tá potrebuje čas

Avšak zdôrazňuje, že rovnako ako v prípade predchádzajúcich ideologických a technologických zmien, vyžaduje aj táto svoj čas:

„Ľudia vymýšľajú rôzne využitia blockchainu. A niektoré z nich nepochybne zmenia určité odvetvia. Máme čo dočinenia s inováciami, ktoré zavedú radikálne zmeny. Áno, ide to pomaly, ale rovnakou rýchlosťou, alebo ešte pomalšie sa formovali aj všetky predchádzajúce revolúcie.” 

Záver

Sme radi, že sa Wozniak začal v poslednej dobe takto stavať ku kryptomenám, len škoda, že sa toho jeho parťák Jobs už nedožil. To by sa s trochou šťastia mohli diať zázraky na počkanie. A k tej rebélii, snáď z nej ešte niečo zostane…

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka