HTC predstavilo svetovo prvý blockchainový telefón EXODUS 1

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Fanúšikov čaká špičková bezpečnosť aj unikátny systém obnovenia kľúčov. K spolupráci na rozvoji technológie pozýva spoločnosť aj vývojárov tretích strán a krypto komunitu.

Spoločnosť HTC dnes spustila predpredaj svojho blockchainového telefónu EXODUS 1. Smartfón je vybavený zónou, ktorá je zabezpečená tým, že je oddelená od systému Android. Tu budú uložené kľúče kryptomien, NFT cennosti a v blízkej budúcnosti aj kľúče používateľských dát uložených v blockchainovej sieti. Revolučný je unikátny systém obnovenia kľúčov Social Key Recovery vyvinutý pre prípad straty alebo odcudzenia telefónu. Samozrejmosťou je prémiové spracovanie a výkon, ktorý fanúšikovia od vlajkových lodí HTC očakávajú.

htc-exodus-schema

Predobjednávky HTC EXODUS 1

HTC EXODUS 1 je možné predobjednať na stránkach www.htcexodus.com za 0,15 BTC alebo 4,78 ETH. Odosielanie prvých kusov je plánované na december 2018.

„Pred 10 rokmi HTC predstavilo prvý smatrfón so systémom Android a čoskoro uplynie 10 rokov od predstavenia meny Bitcoin a vzniku prvého bloku – Genesis Block”, povedal generálny riaditeľ HTC pre decentralizované technológie Phil Chen. „EXODUS 1 je základným kameňom krypto internetu. Sme presvedčení, že mobilné zariadenia budú hlavnou platformou, vďaka ktorej naplnia digitálne aktíva aj decentralizované aplikácie svoj potenciál. Vyhľadávame preto partnerstvá s vývojármi, ktorí nám túto víziu premenia na realitu.”

features-exodus

Decentralizované bezpečie

HTC EXODUS 1 disponuje zabezpečeným priestorom pre kľúče ku všetkým digitálnym aktívam, ktorý je oddelený od operačného systému. Vďaka tomu poskytuje vyššiu ochranu než bežne dostupné aplikácie pre správu kryptomien. Navyše, HTC vyvinulo unikátny mechanizmus Social Key Recovery na obnovenie kľúčov, ktorý funguje aj v prípade straty či odcudzenia smartfónu. Dokonca vyrieši aj zabudnutie prístupového kódu. Používatelia si jednoducho vyberú niekoľko dôveryhodných priateľov, ktorých požiadajú o inštaláciu aplikácie na správu kľúčov. Tajný algoritmus na zdieľanie potom rozdelí ich seed na časti, ktoré rozpošle na vybrané kontakty. O prístup k svojim prostriedkom tak používateľ nepríde za žiadnych okolností. Navyše, môže si byť istý, že k jeho kódom nemá prístup ani HTC.

exodus-scheme-full

Budúcnosť blockchainu

Príchod Bitcoinu a Etherea priniesol ideu digitálnych vzácností a nezameniteľných cenností NFT. EXODUS 1 je prvým krokom HTC v snahe vytvoriť platformu a distribučné kanály pre kreatívcov, ktorí tvoria jedinečný digitálny tovar. Ďalším krokom bude uvoľnenie API vývojárom tretích strán, ktorí získajú možnosť používať EXODUS 1 na ochranu kľúčov a podpisovanie transakcií. HTC uvoľní API správcu kľúčov Zion aj SDK peňaženky partnerom, ktorí zdieľajú víziu rozrastania blockchainového ekosystému a jeho budovania na základoch bezpečnosti a dôvery.

Výrobca spustil pre obdobie predbežného prístupu aj nový kanál „HTC EXODUS (OFFICIAL)” na platforme Telegram. Tam bude zbierať spätnú väzbu aj návrhy na vylepšenie zabezpečenia a vstavanej peňaženky.

Aktuálne informácie o projekte nájdu fanúšikovia na sociálnych sieťach s hashtagom #HTCExodus a na Youtube, kde bude Phil Chen s tímom zverejňovať svoje vlogy:

 

Špecifikácia

Pamäť6 GB RAM, 128 GB úložisko
Operačný systémAndroid O
ProcesorQualcomm® Snapdragon™ 845 mobile platform
OdolnosťIP68
Displej6″, Quad HD+, 18:9
Fotoaparát16MPx duálny fotoaparát s funkciou Zoom8MPx duálny selfie fotoaparát s efektom bokeh

4K video, 60fps

Batéria3500mAh
Cena0,15 BTC / 4,78 ETH

 

O HTC

Cieľom spoločnosti HTC Corporation je prinášať na trh brilantné technológie. Už od roku 1997, kedy predstavila prvý vreckový počítač, ponúka spoločnosť oceňované zariadenia. Nechýbajú medzi nimi uznávané rady smartfónov HTC U a HTC Desire ani aktuálne najpokročilejšia virtuálna realita na trhu HTC Vive so širokým portfóliom príslušenstva. Akcie HTC sú verejne obchodovateľné na taiwanskej burze cenných papierov (TWSE: 2498). Viac informácií nájdete na www.htc.com.

O projekte Exodus

Projekt Exodus predstavuje technológiu smartfónu, ktorý bude základným kameňom decentralizovaného webu. Po 20 rokoch vývoja mobilných zariadení a virtuálnej reality investuje spoločnosť HTC do spojenia technológie blockchain a mobilného telefónu. To prinesie novú éru bezpečných transakcií a ukladania dát. Viac informácií nájdete na www.htcexodus.com.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.